Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Bemowo

Na co dzień pracują za parkanami. Miasto pokazało budowę metra z drona 

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dronem nad budową metra
UMDronem nad budową metra

- Roboty, które na co dzień kryją się za parkanami placu budowy metra, mogą teraz obejrzeć wszyscy - zachęca Kamil Dąbrowa rzecznik ratusza. Miasto udostępniło film ilustrujący postępy prac przy budowie dwóch nowych stacji metra na Bemowo.

Do tuneli podziemnej kolei na Woli wjechały już pierwsze pociągi testowe. - To znak, że budowa tego odcinka jest na finiszu. Nie oznacza to jednak zakończenia prac przy rozbudowie II linii metra. Budowa dwóch kolejnych stacji jest już mocno zaawansowana. Doskonale widać to z drona – pochwalił rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa

Najkrótszy odcinek

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek linii M2, który składa się z dwóch i pół kilometra tuneli oraz stacji Ulrychów (C05) i Powstańców Śląskich (C04).

- Prace przy budowie korpusów obu podziemnych przystanków systematycznie postępują. Niedawno zakończył się jeden z etapów prac. Budowniczowie przebudowali kolidujące z przyszłym przystankiem instalacje podziemne – opisuje rzecznik.

I przypomina, że teraz ruch na Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, odbywa się jezdnią północną.

Mieszkańcy mogą uzyskać informacje dotyczące postępów na budowie, technologii prac oraz zmian w ruchu w punkcie informacyjnym. Placówka czynna jest w dni robocze od godziny 9.00 do 17.00. Punkt zlokalizowany jest nieopodal Kossutha, po południowo-wschodniej stronie skrzyżowania Powstańców Śląskich i Górczewskiej. 

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A.

Realizacja tego wartego 959 249 940,00 zł projektu potrwa do listopada 2021 roku.

Budowa metra na Woli zbliża się do końca

Prezydent o postępach prac na budowie metra na Woli
Prezydent o postępach prac na budowie metra na WoliTVN24
wideo 2/3

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/r

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości