zwierzęta

zwierzęta

Osamotniona kilkudniowa łoszka błąkała się po podlaskiej wsi Chwaszczewo. Nie przeżyłaby, gdyby nie rolnik, który je przygarnął i karmił butelką. Zwierzątko nie ma szans na powrót do lasu, ale towarzystwo ludzi zdaje się mu odpowiadać.

Po jednym z kurortów na południu Hiszpanii (szczególnie popularnym wśród Brytyjczyków) grasuje krokodyl. To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie. Pierwszy gad, nazwany Costa Croc, przebywał w okolicach domu aktora grającego niegdyś Bonda - Pierce'a Brosnana.

- Trzy razy wychodził z lasu, bawił się w krzakach - tak swoje spotkanie z niedźwiedziem opisał jeden z mieszkańców Ludwikowic Kłodzkich w woj. dolnośląskim. Postawił na nogi lokalne służby.

W chwili, kiedy go zobaczyłam, wiedziałam, że to odkrycie życia - powiedziała biolog DeeAnn Reeder o niezwykłym okazie nietoperza, który spotkała podczas badań w Sudanie Południowym. Zwierzę ma niezwykłe czarno-białe umaszczenie, przez które przypomina miniaturowego borsuka ze skrzydłami. Jest tak niezwykły, że trzeba było dla niego stworzyć nowy rodzaj.

Wystarczyło trochę słońca i ciepła, żeby wprawić w dobry nastrój nie tylko ludzi. Beztrosko zrobiło się także na obserwowanej przez kamerę Lasów Państwowych polanie w Puszczy Białowieskiej. Jednemu z leśników udało się wypatrzyć żubra, który wyraźnie poczuł wiosnę.

Zima się przedłuża, przez co leśne zwierzęta mają problem ze zdobyciem pokarmu. Przetrwać pomagają im leśnicy, którzy nie tylko wykładają paszę, lecz także odśnieżają las.

41-stopniowe upały są męczące nawet dla zwierząt, które wydają się być przyzwyczajone do wielkiego gorąca. Ponieważ taką właśnie temperaturę zanotowano w Bangkoku, pracownicy miejscowego zoo ruszyli na ratunek zmęczonym podopiecznym. Słoniom podawano bryły lodu, a szympansy kąpano pod prysznicem.

Grad, jak spadł w Niedzielę Wielkanocną w teksańskim San Antonio, wzbudził spore poruszenie... w basenie miejskiego zoo. Zaciekawione ryby podpływały do wpadających do wody lodowych kulek. Zjawisko było krótkotrwałe i nie spowodowało żadnych szkód.