Brytyjczycy pokochali koty. Dzięki niezwykłej popularności wśród mężczyzn, liczba tych zwierząt trzymanych w brytyjskich domach wzrosła w 2016 roku aż o pół miliona.
Każdy, kto miał styczność z kotami, wie, że to bardzo tajemnicze zwierzęta. Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę chodzi im po głowie, stąd od wielu lat są one przedmiotem licznych badań naukowych.
Tatrzańskie niedźwiedzie budzą się z zimowego snu i cieszą się nadchodzącą wiosną. Spotkanie z rodziną tych drapieżników może być bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy matce towarzyszą młode.
Okazuje się, że czarno-białe umaszczenie pandy nie jest przypadkowe. Naukowcy odkryli, że charakterystyczne ubarwienie ma dwie funkcje: kamuflaż i komunikację.
Do Supraśla w województwie podlaskim przybył bóbr. Mieszkańcy miasta bardzo cieszą się z niespodziewanej wizyty i nawet nadali zwierzęciu imię - Bazyli. Zdaniem ekspertów to, że bóbr tak bardzo zbliża się do ludzi jest ewenementem.
O spotkanie z dzikami nie jest szczególnie trudno, zwierzęta często same odwiedzają osiedla w poszukiwaniu jedzenia. Tym razem udało się je nagrać w naturalnym środowisku.
Fotopułapki pozwalają nam obserwować zwierzęta i ich zwyczaje w naturalnym środowisku. Takie możliwości daje także kamera leśna umieszczona przy karmowisku w Nadleśnictwie Augustów. Na polanę tłumnie przybyły zwierzęta.
W Tatrach od dziś obowiązuje zakaz wychodzenia w góry po zmroku. - Podążamy za rytmem przyrody - tłumaczył na antenie TVN24 Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo turystów, ale i zwierząt.
Mała panda mieszkająca w ogrodzie zoologicznym w Chinach bardzo przywiązała się do swojego opiekuna. Gdy tylko go widzi, pędzi by przytulić się do jego nogi. Niestety ochota zwierzęcia na czułości nieco utrudnia mężczyźnie pracę.
Koty bywają podejrzewane o przyczynianie się do rozwoju różnych chorób psychicznych u ludzi. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że to nieprawda i że ludzie, którzy dorastają w towarzystwie kotów, nie są bardziej narażeni na psychozy niż inni.
Gawrony na stałe wpasowały się w krajobraz dużych miast. Ptaki te nie mają jednak łatwego życia. Cały czas są mylone ze swoimi kuzynami - krukami, co nie zawsze stawia je w dobrym świetle. A gawrony to bardzo ciekawe i sprytne, jak kruki, ptaki.
Po tym, jak opublikowaliśmy zagadkę wrocławskiego zoo, na naszych forach zawrzało. Typowaliście, że zwierzę, które właśnie przyszło na świat, to mrównik, tapir bądź kapibara.
We wrocławskim zoo przyszło na świat niezwykłe zwierzę. Ogród na razie trzyma w tajemnicy, do jakiego należy gatunku, jednak podaje kilka wskazówek, które mogą pomóc w rozwiązaniu zagadki. Spróbujecie zgadnąć, jakie zwierzę przedstawi nam jutro zoo?
Turyści, którzy odwiedzili rezerwat Madikwe Game w Republice Południowej Afryki, byli świadkami niesamowitego spektaklu. W odwiedziny wpadło niezwykle liczne stado ptaków.
Wiele ptaków na zimę odlatuje do cieplejszych krajów. Zdarza się jednak, że z jakichś powodów zwierzęta nie opuszczają Polski i spędzają w niej mroźne miesiące. Taki los spotkał bąka zwyczajnego, który nie odleciał i zamieszkał w pomieszczeniu gospodarczym jednego z domów na zachodzie kraju.
Wytwarzanie ludzkich organów w organizmach zwierząt od wielu lat było marzeniem naukowców. W ten sposób można by wyhodować np. serca, płuca czy nerki niezbędne do przeszczepów. To, czego badacze ostatnio dokonali, może być ważnym krokiem w rozwoju technologii, mogącej ratować ludzkie życie. Naukowcom udało się bowiem stworzyć w laboratorium chimerę człowieka i świni.