zwierzęta

zwierzęta

Brytyjczycy pokochali koty. Dzięki niezwykłej popularności wśród mężczyzn, liczba tych zwierząt trzymanych w brytyjskich domach wzrosła w 2016 roku aż o pół miliona.

Każdy, kto miał styczność z kotami, wie, że to bardzo tajemnicze zwierzęta. Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę chodzi im po głowie, stąd od wielu lat są one przedmiotem licznych badań naukowych.

Tatrzańskie niedźwiedzie budzą się z zimowego snu i cieszą się nadchodzącą wiosną. Spotkanie z rodziną tych drapieżników może być bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy matce towarzyszą młode.

Koty bywają podejrzewane o przyczynianie się do rozwoju różnych chorób psychicznych u ludzi. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że to nieprawda i że ludzie, którzy dorastają w towarzystwie kotów, nie są bardziej narażeni na psychozy niż inni.

Gawrony na stałe wpasowały się w krajobraz dużych miast. Ptaki te nie mają jednak łatwego życia. Cały czas są mylone ze swoimi kuzynami - krukami, co nie zawsze stawia je w dobrym świetle. A gawrony to bardzo ciekawe i sprytne, jak kruki, ptaki.

Wiele ptaków na zimę odlatuje do cieplejszych krajów. Zdarza się jednak, że z jakichś powodów zwierzęta nie opuszczają Polski i spędzają w niej mroźne miesiące. Taki los spotkał bąka zwyczajnego, który nie odleciał i zamieszkał w pomieszczeniu gospodarczym jednego z domów na zachodzie kraju.

Wytwarzanie ludzkich organów w organizmach zwierząt od wielu lat było marzeniem naukowców. W ten sposób można by wyhodować np. serca, płuca czy nerki niezbędne do przeszczepów. To, czego badacze ostatnio dokonali, może być ważnym krokiem w rozwoju technologii, mogącej ratować ludzkie życie. Naukowcom udało się bowiem stworzyć w laboratorium chimerę człowieka i świni.