wyż

wyż

We wtorek wyż poprawi pogodę. Przedtem zawieruchy, ale nie powtórka z Ksawerego

- Spokojnie zrobi się od wtorku - zaznacza prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Choć już w sobotnie popołudnie aura powinna nie być aż tak gwałtowna, jak w ostatnim czasie, to nie ma co się do tego przywiązywać. Synoptycy prognozują, że w niedzielę wróci do nas silny wiatr. - To nie będzie orkan, to nie będzie huragan, to nie będzie Ksawery-bis, ale silniejszy wiatr - tłumaczy Wasilewski.

W środę jeszcze króluje wyż

Prawie cała Polska znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad południowym Bałtykiem, tylko na zachodzie i południowym-zachodzie kraju zaznacza się płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Korzystny układ wyżów rządzi pogodą

Sporo słońca, mało deszczu i nadal niskie stany wody w rzekach - podsumowuje prognozę pogody na pierwszą połowę października synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. W swoim komentarzu wyjaśnia, jaka cyrkulacja będzie odpowiadać za łagodny przebieg jesieni w najbliższym czasie.

Wyż poprawi nam samopoczucie

Zatoka niżowa z frontem atmosferycznym opuszcza wschodnie regiony Polski, a w ślad za nią od zachodu rozbudowuje się klin wysokiego ciśnienia.

Doba zimna na północy

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu znad Niziny Węgierskiej. Tylko na północy i na północnym wschodzie kraju przejściowo zaznaczy się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Wyżowe biometeo i komfort termiczny

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad południowej Skandynawii. Napłynie chłodne, polarno-kontynentalne powietrze (PPk) znad północnej Rosji.

Do czwartku pogodnie, ale chłodno. Mroźno na wschodzie

Niedzielę i pierwszą część tygodnia zdominuje wpływ wyżu "Falk" znad Skandynawii. Oznacza to słoneczne, ale dość chłodne dni. Temperatury będą się z dnia na dzień sukcesywnie obniżać, a we wschodniej części kraju wystąpi lekki mróz. W czwartek pogoda się zmieni - pojawią się opady i silniejszy wiatr.

W górach widoczność na 180 kilometrów

Z Połoniny Wetlińskiej w Bieszczadach we wtorek rano można było obserwować szczyty Tatr, oddalone w linii prostej o ok. 180 kilometrów - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Grzegorz Mołczan.

Dziwne smugi nad Śląskiem. Internauci zaniepokojeni

- Katastrofa lotnicza? Kometa? - zastanawiają się Reporterzy 24. W poniedziałek około godziny 15:30 na śląskim niebie pojawiły się dziwne smugi. Były bardzo gęste i miały niespotykane kształty. Zaniepokojeni internauci wysyłali zdjęcia na Kontakt 24.

Burze na pożegnanie sezonu

Znad zachodniego Bałtyku nadciągnęła nad Polskę zatoka niżowa. Tam, gdzie zetknęła się z ustępującym wyżem znad Ukrainy, powstał front atmosferyczny. I uaktywnił się we wtorek po południu.

Wyż zostaje nad Polską

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu układu wysokiego ciśnienia. Tylko na północy kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej.

Ładna pogoda zostanie z nami krótko

Wcześnie rano, za oknami pociągu jadącego ze Skierniewic do Warszawy, nareszcie słonecznie, niebo bezchmurne. Im bliżej stolicy, tym widać więcej chmur piętra wysokiego. Ale i te chmury rozejdą się. W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. Tylko na krańcach wschodnich i zachodnich w ciągu całego dnia będzie się "chmurzyć", popada, a po południu możliwe są burze.