Wielka Brytania

Wielka Brytania

Trudne etycznie decyzje amerykańskich lekarzy, spór o obligacje koronawirusowe oraz powrót do zapomnianego w czasie pandemii brexitu. O czym jeszcze piszą światowe media w dobie pandemii? Przegląd prasy zagranicznej przygotował Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS.

Nagle okazało się, że pieniądze wpłacają ludzie z całego świata. Kwota rosła i rosła przechodząc moje najśmielsze oczekiwania. Nigdy nie spodziewaliśmy się, że osiągniemy coś takiego. To niewiarygodne i dziękujemy każdemu, kto pomógł – mówi w rozmowie z TVN24 kapitan Thomas Moore, weteran, który po prostu chodząc, zebrał dla brytyjskiej publicznej ochrony zdrowia ponad 28 milionów funtów.

"New York Times" ostrzega, że pandemia COVID-19 może doprowadzić do zmian znanych z science-fiction, a rozwój amerykańskich miast jest zagrożony. Gazeta wspomina również o rosnącej popularności porodów domowych w związku z szerzeniem się koronawirusa. O czym jeszcze piszą światowe media? Przegląd prasy zagranicznej przygotował Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS.

Brytyjski tygodnik "The Sunday Times" w niedzielnym artykule napisał, że rząd Borisa Johnsona na początkowym etapie poważnie zlekceważył zagrożenie związane z koronawirusem. Gazeta opisuje spóźnioną reakcję brytyjskich władz, a także zaniedbania z poprzednich lat, które przyczyniły się do rozwoju pandemii COVID-19 w Wielkiej Brytanii.