Wielka Brytania

Wielka Brytania

Narodziny prawnuka lub prawnuczki Elżbiety II przyniosą brytyjskiej gospodarce zastrzyk sięgający prawie ćwierć miliarda funtów. Przemysł pamiątkarski pracuje pełną parą, zarzucając rynek akcesoriami związanymi z przyjściem na świat królewskiego potomka.

Trwające kilka godzin utarczki policji i antykapitalistów w centrum Londynu skończyły się aresztowaniem 32 osób. Tłumy ludzi wyszły na ulice stolicy Wielkiej Brytanii protestując przeciw szczytowi G8 w Irlandii i ogólnie kapitalizmowi.

W szczycie marcowych niskich temperatur Wielka Brytania była o krok od niedoborów gazu na rynku - informuje dziennik "The Telegraph". Gazeta powołuje się na przedstawiciela państwowej instytucji zarządzającej majątkiem brytyjskiej Korony. Według niego, w kryzysowym momencie rynek dysponował rezerwami wystarczającym zaledwie na sześć godzin.

Prezydent USA Barack Obama wydał w czwartek oświadczenie, w którym "w najostrzejszy sposób" potępił terrorystyczną napaść w Londynie, której ofiarą padł brytyjski żołnierz. Obama nazwał ją "potwornym atakiem".

Brytyjskie ministerstwo obrony ujawniło nazwisko żołnierza, brutalnie zamordowanego przez dwóch islamistów w środę, we wschodnim Londynie. To dobosz Lee Rigby z 2. Batalionu Królewskiego Regimentu Fizylierów. W armii służył od 2006 r. Dwukrotnie wyjeżdżał na misję do Afganistanu.