Wielka Brytania

Wielka Brytania

27 mln broszurek wysłanych do wszystkich gospodarstw domowych w W. Brytanii i strona internetowa mają pomóc rządowi w zdobyciu bezpiecznej większości za pozostaniem w UE przed czerwcowym referendum w tej sprawie. Kampania pochłonie ok. 10 mln funtów.

Jedna z najwybitniejszych brytyjskich aktorek filmowych, telewizyjnych i teatralnych, 81-letnia Judi Dench, została w niedzielę podczas gali w Londynie uhonorowana po raz ósmy prestiżową Nagrodą Oliviera za drugoplanową rolę w "Opowieści zimowej" Williama Szekspira.

Zamordowaną Polkę z licznymi ranami kłutymi znaleźli sąsiedzi. Kobieta od kilku lat mieszkała i pracowała w Londynie. Kilka godzin później zatrzymany został ranny w ramię mężczyzna, którego policja podejrzewa o dokonanie morderstwa.

Archeolodzy, którzy za pomocą specjalnego radaru zbadali grób Williama Szekspira w jego rodzinnej miejscowości Stratford-upon-Avon, dokonali zaskakującego odkrycia: według nich wszystko wskazuje na to, że w grobie poety nie ma jego... czaszki.

Przeciwników Brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, jest nadal więcej, ale ich przewaga liczebna nad zwolennikami takiego wyjścia maleje - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu pracowni Survation, przeprowadzonego przed zamachami w Brukseli.

Ubiegający się o nominację republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich w USA Donald Trump uważa, że Brytyjczycy zagłosują w czerwcowym referendum za wyjściem swego kraju z UE ze względu na duży napływ imigrantów.

Bez rezultatów zakończyło się w poniedziałek prowadzone przez brytyjską policję śledztwo w sprawie domniemanego zamordowania trzech chłopców przez szajkę pedofilii. Miała być ona złożona z przedstawicieli establishmentu Wielkiej Brytanii i działać na przełomie lat 70. i 80.

41 procent Brytyjczyków jest za wyjściem swojego kraju z Unii Europejskiej, natomiast 43 procent sprzeciwia się Brexitowi - wynika z sondażu ośrodka ICM opublikowanego w środę. Do referendum w tej sprawie zostało niewiele ponad trzy miesiące. Ma się odbyć 23 czerwca.