Wielka Brytania

Wielka Brytania

53 proc. Szkotów chce zagłosować "nie" w referendum 18 września, a za niepodległością zamierza opowiedzieć się 47 procent mieszkańców regionu - wynika z sondażu ogłoszonego w środę. Dane te uwzględniają tylko osoby o wyrobionej opinii. Co dziesiąty Szkot nadal jest niezdecydowany.

Książęca para oczekuje kolejnego potomka - ten krótki komunikat Pałacu Kensington wywołał wczoraj lawinę komentarzy w sieci. Hashtag #RoyalBaby i specjalna mapa pozwalają śledzić, jak wiadomość o spodziewanym dziecku Kate i Williama rozprzestrzeniała się w mediach społecznościowych. W okamgnieniu obiegła wszystkie kontynenty.

Według opublikowanego we wtorek sondażu TNS, liczba zwolenników oderwania Szkocji od Zjednoczonego Królestwa wzrosła, przy jednoczesnym spadku liczby przeciwników. Referendum w tej sprawie odbędzie się 18 września. Z kolei we wcześniejszym sondażu YouGov po raz pierwszy zwolenników niepodległości było minimalnie więcej niż przeciwników.

Lotnisko Luton na północ od Londynu w poniedziałek wznowiło pracę po kontrolowanym zdetonowaniu przez saperów podejrzanego pakunku. Wcześniej tego dnia z powodu znaleziska zarządzono ewakuację lotniska i na kilka godzin zawieszono wszystkie przyloty.

Książęca para oczekuje kolejnego potomka. Królowa i członkowie obu rodzin są zachwyceni tą informacją - tym lakonicznym oświadczeniem Pałac Kensington potwierdził plotki, które od co najmniej miesiąca krążyły po anglojęzycznych mediach. Nieco ponad rok po narodzinach pierwszego syna 32-letnia Kate spodziewa się drugiego dziecka.

Rosja musi zrozumieć, że spotka się z rosnącymi naciskami, jeżeli będzie kontynuowała na Ukrainie takie działania jak obecne - powiedział premier Wielkiej Brytanii David Cameron w czwartkowym wywiadzie na BBC tuż przed rozpoczęciem szczytu NATO w Newport w Walii, odnosząc się do inwazji rosyjskiej armii w Donbasie.

Budynek Scotland Yardu została wystawiona na sprzedaż. Cena: 250 mln funtów (ok. 1,3 mld zł) - poinformował przedstawiciel londyńskiej policji metropolitalnej Craig Mackey. Powodem są głównie oszczędności.

Rosja odmawia udziału w prowadzonym w Wielkiej Brytanii publicznym śledztwie w sprawie zabójstwa w 2006 roku w Londynie byłego agenta KGB i FSB Aleksandra Litwinienki, bo ze względu na utajnienie materiałów nie będzie ono obiektywne - oświadczyło w środę MSZ Rosji.

21,3 tys. dzieci urodziły Polki w Anglii i Walii w 2013 roku – wynika z najnowszego raportu tamtejszego urzędu statystycznego Office for National Statistics, o czym informuje "Rzeczpospolita".

Za 633 mln funtów Barclays Bank sprzedał CaixaBank swoich 270 hiszpańskich oddziałów wraz z 555 tys. klientów. Decyzja brytyjskiego banku to element realizowanego programu oszczędnościowego, który zakłada redukcję 19 tys. etatów.