Wielka Brytania

Wielka Brytania

Pieczęć królestwa i podpis królowej. Oficjalna zgoda na ślub Harry'ego i Meghan

Formalną zgodę na zaślubiny księcia Harry'ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle wydała królowa Elżbieta II. Oficjalny, ręcznie pisany na pergaminie dokument został pokazany przez Pałac Buckingham. Zawiera on podpis brytyjskiej monarchini, a także pieczęć królestwa. Ślub odbędzie się 19 maja w kaplicy St. George na zamku w Windsorze. W ceremonii ma uczestniczyć ponad 600 osób.

Netanjahu: Iran przekroczył czerwoną linię

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w czwartek, że Iran, wystrzeliwując z terytorium Syrii rakiety wymierzone w izraelskie obiekty na Wzgórzach Golan, przekroczył "czerwoną linię". Netanjahu podkreślił, że reakcja jego kraju była adekwatna.

Majątek brytyjskiej rodziny królewskiej

470 milionów dolarów - tyle jest wart majątek królowej Elżbiety II. Jej mąż książę Filip otrzymuje roczną pensję w wysokości 488 tysięcy dolarów. Z kolei następcy brytyjskiego tronu książę Karol i księżna Kamila w zeszłym roku mieli łącznie ponad 30 milionów dolarów przychodów pochodzących głównie z nieruchomości. Na czym zarabia i z czego żyje rodzina królewska? O tym w TVN24 BIS opowiadał Łukasz Kijek.

Wybory lokalne w Anglii. Wśród kandydatów Polacy

W Anglii odbyły się w czwartek wybory lokalne. Ponad 22 milionów uprawnionych do głosowania wyborców ze 160 jednostek samorządowych w tym kraju wybierało ponad 4,4 tysiąca radnych. Prawo głosu mają również mieszkający tam Polacy, a na listach znajdują się polscy kandydaci.

"Jestem głęboko dotknięty". Papież o śmierci Alfiego

Papież Franciszek przekazał za pośrednictwem Twittera, że jest głęboko dotknięty śmiercią Alfiego Evansa, dwulatka z Wielkiej Brytanii, o którego stoczono sądową batalię. Chłopiec zmarł w sobotę kilka dni po odłączeniu od maszyn utrzymujących go przy życiu.

"Niemożliwe może stać się możliwe"

Rozmowy przywódców Korei Północnej i Południowej, Kim Dzong Una i Mun Dze Ina, to dowód na to, że dzięki dobrej woli i odwadze pojedynczych osób "niemożliwe może stać się możliwe" - ocenił w piątek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Alfie "odłączony od aparatury". Rodzice nie tracą nadziei, papież chce pomóc

Brytyjscy lekarze w szpitalu w Liverpoolu zdecydowali o odłączeniu niespełna dwuletniego Alfiego Evansa od aparatury podtrzymującej życie - oświadczył ojciec chłopca. Jak dodał, chłopiec przetrwał noc oddychając samodzielnie. O dalsze podtrzymywanie go przy życiu toczy się sądowa i dyplomatyczna batalia. Papież Franciszek zadeklarował dalsze starania o sprowadzenie dziecka do Rzymu.

Watykański szpital chce przyjąć Alfiego. Chłopiec dostał włoskie obywatelstwo

Władze Włoch przyznały obywatelstwo niespełna dwuletniemu chłopcu z Wielkiej Brytanii Alfiemu Evansowi, cierpiącemu na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. Trwa batalia, by nie dopuścić do odłączenia go od urządzeń utrzymujących przy życiu. Jego rodzice przegrali wszystkie sprawy w brytyjskich i europejskich sądach.