Wielka Brytania

Wielka Brytania

Notowania brytyjskiego premiera Davida Camerona spadły znacząco, do 21 proc., na dwa miesiące przed czerwcowym referendum, w którym Brytyjczycy zdecydują, czy ich kraj opuści Unię Europejską - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu YouGov dla "The Timesa".

Brytyjski sekretarz ds. kultury i mediów John Whittingdale miał w przeszłości romans z prostytutką - napisały w środę najważniejsze media na Wyspach. BBC podało, że już w 2014 r. dowiedziały się o tym cztery tabloidy, ale żaden z nich z jakichś przyczyn nie opublikował tych informacji. Zapytany o romans Whittingdale zaprzeczył w środę, by na jego decyzje w sprawie zmian w prawie prasowym podejmowane w ciągu ponad roku pracy na tym stanowisku mógł mieć wpływ fakt, że prasa bulwarowa wiedziała o związku.

Francuskie MSZ nazwało odbywające się w środę w Syrii wybory parlamentarne "fikcją". Brytyjski rząd ocenił, że decyzja o przeprowadzeniu głosowania świadczy o tym, jak bardzo syryjski reżim jest oderwany od rzeczywistości. Rosja uważa, że wybory są niezbędne.

Pasażer linii EgyptAir, który zrobił sobie zdjęcie z porywaczem samolotu, wystąpi w brytyjskim reality show "Celebrity Big Brother" - podaje "Daily Mirror. Brytyjczyk zamieszka w domu Wielkiego Brata z innymi celebrytami, a ich życie będzie można śledzić online.

27 mln broszurek wysłanych do wszystkich gospodarstw domowych w W. Brytanii i strona internetowa mają pomóc rządowi w zdobyciu bezpiecznej większości za pozostaniem w UE przed czerwcowym referendum w tej sprawie. Kampania pochłonie ok. 10 mln funtów.

Jedna z najwybitniejszych brytyjskich aktorek filmowych, telewizyjnych i teatralnych, 81-letnia Judi Dench, została w niedzielę podczas gali w Londynie uhonorowana po raz ósmy prestiżową Nagrodą Oliviera za drugoplanową rolę w "Opowieści zimowej" Williama Szekspira.

Zamordowaną Polkę z licznymi ranami kłutymi znaleźli sąsiedzi. Kobieta od kilku lat mieszkała i pracowała w Londynie. Kilka godzin później zatrzymany został ranny w ramię mężczyzna, którego policja podejrzewa o dokonanie morderstwa.