Wielka Brytania

Wielka Brytania

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała swoim ministrom, że będą musieli wdrożyć Brexit. Odrzuciła możliwość zorganizowania drugiego referendum w tej sprawie i jakiekolwiek próby doprowadzenia "tylnymi drzwiami" do pozostania w UE.

Miał 40 lat, od czterech pracował w Harlow, gdzie przyjechał wraz z matką. Zginął, skatowany przez grupę nastolatków. Brytyjskie media od wtorkowego wieczora piszą o zbrodni, do jakiej doszło w sobotę. Wtedy przed jedną z restauracji zginął 40-letni Polak, a jego 43-letni rodak i kolega z licznymi złamaniami trafił do szpitala.

Unijny komisarz Guenther Oettinger oświadczył we wtorek, że Brexit nie jest jeszcze przesądzony. Natomiast szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier podkreślił konieczność znalezienia nowych reguł przyszłej współpracy Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Polacy, którzy od wielu lat mieszkają w Wielkiej Brytanii, nie boją się Brexitu. Jeżeli ktoś jest zaradny, na pewno da sobie radę; niczego się nie obawiam - mówią. Według niektórych nie jest jeszcze przesądzone, czy Wielka Brytania rzeczywiście opuści UE.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May nie zamierza ubiegać się o zgodę parlamentu na rozpoczęcie procedury wyjścia kraju z Unii Europejskiej - informuje w sobotnim wydaniu dziennik "The Telegraph", powołując się na źródła rządowe.

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił zmiany w krajowym systemie więziennictwa w ramach skuteczniejszej walki z islamizmem, w tym utworzenie w zakładach karnych odizolowanych oddziałów dla dżihadystów mogących radykalizować innych osadzonych. Wpisało się to w emocje związane z niedawnym skazaniem na długoletnie osadzenie Anjema Choudary'ego, jednego z najbardziej znanych radykalnych islamistów w Wielkiej Brytanii.

Tak wielu pracowników z ośmiu krajów Europy Wschodniej na Wyspach jeszcze nie było. Jak wynika z najnowszych danych brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS) ich liczba po raz pierwszy w historii przekroczyła milion. Przyczynili się do tego w głównej mierze Bułgarzy i Rumunii, których zatrudnionych jest obecnie o ok. 87 tys. więcej niż przed rokiem - podaje BBC.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w czwartek w Mesebergu pod Berlinem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w ramach konsultacji przed wrześniowym nieformalnym szczytem Unii Europejskiej w Bratysławie na temat konsekwencji Brexitu.