Wielka Brytania

Wielka Brytania

Bary kojarzą głównie z piwem. Jednak lokale w Wielkiej Brytanii coraz częściej zamieniają się w miejsce, gdzie oferuje się inne formy aktywności. Lista takich niecodziennych zajęć jest długa: od nauki gry na ukulele po możliwość skorzystania z rady specjalisty do spraw finansów - informuje BBC.

Rządząca Partia Konserwatywna wyraźnie wygrała czwartkowe wybory samorządowe w Wielkiej Brytanii - wynika ze wstępnej analizy wyników głosowania. Torysi uzyskali ponad 560 nowych mandatów czyli o 40 procent więcej niż dotychczas.

Angela Merkel jest wściekła na szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera - twierdzi "Der Spiegel". Kanclerz Niemiec obarcza Junckera odpowiedzialnością za przeciek do prasy z rozmowy o Brexicie z brytyjską premier Theresą May.

Jedna z najważniejszych postaci świata mody, redaktor naczelna amerykańskiego wydania "Vouge'a" Anna Wintour otrzymała tytuł honorowy od brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Księżna Cambridge Kate razem z uczniami szkoły podstawowej odwiedziła w środę gospodarstwo rolne pod Gloucester w zachodniej Anglii. Dzieci poznawały tam życie na wsi oraz procesy produkcji żywności. Żona księcia Williama pomagała uczniom zaganiać prosiaki na wagę i sadzić warzywa. Program charytatywny "Farmy dla dzieci z miasta" to tygodniowe wyjazdy dla uczniów pochodzących z dużych miast do brytyjskich gospodarstw, w czasie których dzieci podglądają życie na wsi.

Trzy podejrzane paczki zawierające "biały proszek" zostały wysłane do biur szkockich polityków - poinformował w czwartkowym oświadczeniu parlament w Edynburgu. Trwa śledztwo.

19-letni zwolennik tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) przyznał się w sądzie do planowania ataku terrorystycznego, który miał nastąpić podczas ubiegłorocznego koncertu Eltona Johna - podał portal BBC News.

Brytyjska premier Theresa May spotkała się w środę późnym wieczorem z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem i głównym unijnym negocjatorem do spraw planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Michelem Barnierem. Podczas spotkania May złożyła deklarację na temat przyszłych stosunków Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

Trzyletnia Madeleine McCann zaginęła z portugalskiego kurortu niemal dekadę temu, ale nadal nie wiadomo, co się z nią stało, ani nawet czy żyje. Poszukiwania dziewczynki kosztowały brytyjskich podatników już ponad 11 milionów funtów. Policja oświadczyła, że być może nigdy nie uda się rozwiązać tej zagadki.