Wielka Brytania

Wielka Brytania

Polski prokurator i biegły lekarz wraz z brytyjskimi śledczymi biorą udział w sekcji zwłok Polaka, który zginął w zamachu w Manchesterze. Polskie śledztwo w sprawie ataku prowadzą śledczy z Łodzi i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Brytyjska policja, która w ramach dochodzenia w sprawie zamachu terrorystycznego przeszukiwała w czwartek dom w Wigan w pobliżu Manchesteru, wezwała na miejsce saperów i ewakuowała okolice posiadłości.

Brytyjska policja poinformowała w czwartek o wznowieniu wymiany informacji z USA o przebiegu śledztwa po poniedziałkowym zamachu w Manchesterze. Wcześniej przekazywanie danych wywiadowych wstrzymano przez przecieki do mediów ze strony amerykańskiej.

Służby prowadzą śledztwo w sprawie siatki terrorystycznej zaangażowanej w poniedziałkowy zamach - oświadczył w środę szef policji w Manchesterze. Wcześniej szefowa MSW Amber Rudd oświadczyła, że napastnik najprawdopodobniej nie działał sam.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała w środę, że zwiększono liczbę uzbrojonych policjantów w brytyjskiej stolicy. Zmobilizowano także blisko 4 tysiące żołnierzy, którzy w Londynie będą ochraniać najważniejsze obiekty, między innymi pałac Buckingham, siedzibę premier i parlament.

Brytyjska policja poinformowała w środę po południu o zatrzymaniu kolejnej osoby w związku z zamachem bombowym w Manchestrze, w którym zginęły 22 osoby. Wcześniej tego samego dnia podano, że w ciągu ostatnich 36 godzin policja aresztowała czterech mężczyzn, którzy pozostają w areszcie.