USA

USA

Korea Północna odwołała dwie wyrzutnie rakiet średniego zasięgu ze wschodniego wybrzeża kraju i przesunęła je na inną pozycję - poinformowali w poniedziałek dwaj anonimowi amerykańscy urzędnicy.

Rodzina Tamerlana Carnajewa, jednego z zamachowców z Bostonu, nie może znaleźć cmentarza, na którym mógłby być pochowany. Właściciel zakładu pogrzebowego w mieście Worcester w stanie Massachusetts, w którym znajduje się ciało mężczyzny, twierdzi jednak, że pogrzeb może odbyć się nawet w poniedziałek.

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj nie tylko przyznał, że otrzymywał przez dekadę walizki pieniędzy od CIA. Teraz za nie też podziękował i wyraził nadzieję, że będzie je dostawał dalej. - Zapewniono mnie, że pomoc będzie kontynuowana - stwierdził Karzaj.

Prezydent USA Barack Obama powiedział w sobotę, że nie chce komentować informacji o izraelskich atakach w Syrii. Jednocześnie podkreślił, że Izrael ma prawo do działań, których celem jest zatrzymanie dostaw nowoczesnej broni z Syrii dla Hezbollahu.

Dach i ściana pustostanu położonego w mieście Omaha w amerykańskim stanie Nebraska zawaliły się w czwartek nad ranem. Jedna z hipotez mówi, że budynek nie wytrzymał naporu zalegającego śniegu.

Prezydenci Władimir Putin i Barack Obama uzgodnili, że będą podtrzymywać bliskie kontakty pomiędzy służbami specjalnymi USA i Rosji oraz współpracować w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas igrzysk olimpijskich w Soczi - poinformował Kreml. Prezydenci przeprowadzili w poniedziałek rozmowę telefoniczną - już co najmniej drugą od zamachu w Bostonie 15 kwietnia.

Polska gra "Dead Island: Riptide" w dwa dni została numerem 1. listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii. - To świetny wynik i liczymy na to, że druga część "Dead Island" przynajmniej dorówna popularności pierwszej - mówi tvn24.pl Paweł Kopiński z wrocławskiego Techlandu, producenta gry. I zdradza, że świetnie sprzedaje się także w USA - gdzie rozeszło się ok. pół miliona egzemplarzy.

Rzeki deszczówki płynące ulicami, kierowcy uwięzieni w autach na autostradzie, podtopienia - to efekt zaledwie jednej popołudniowej burzy, jaka przeszła przez amerykańskie Houston. Chociaż nie brakowało silnych wyładowań i mocno wiało, najwięcej problemów sprawił ulewny deszcz. Miejscami spadło go nawet 180 l/mkw.

Na jedną z największych w ciągu ostatnich pięciu lat powódź szykują się mieszkańcy Fargo w Dakocie Północnej, m.in. budując gliniane groble wokół miejscowej rzeki. Przewiduje się, że maksymalny poziom wody w Red River dojdzie do 12 metrów.

Dwóch wpływowych amerykańskich senatorów, współautorów projektu reformy systemu imigracyjnego w USA, wyraziło nadzieję, że w Senacie ustawę imigracyjną poprą zarówno republikanie jak i demokraci. Po zamachach w Bostonie pojawiły się głosy, by reformę odłożyć.

Z udziałem prezydenta Baracka Obamy i wszystkich żyjących byłych prezydentów USA odbyła się w Dallas inauguracja muzeum i biblioteki poświęconych prezydenturze George'a W. Busha. Jego ośmioletni pobyt w Białym Domu wciąż budzi wielkie kontrowersje.

Stany Zjednoczone od początku rebelii w Syrii zachowują bardzo wycofaną postawę, pozostawiając wspieranie opozycji państwom arabskim. Pretekstem do ewentualnej radykalnej zmiany podejścia Waszyngtonu ma być wykorzystanie w walkach broni chemicznej, co jak zapowiedział Barack Obama, jest "czerwoną linią". Prezydent jest jednak bardzo zachowawczy i nie chce popełnić błędu swojego poprzednika.

Informacje o możliwych związkach Tamerlana Carnajewa z terroryzmem dostała także CIA - informuje "Washington Post". Na jej wniosek nazwisko Czeczena trafiło do ogólnokrajowej bazy nazwisk podejrzanych. Ale FBI prawdopodobnie o tym nie wiedziało. W efekcie Tamerlan zniknął z "radaru" służb USA w kluczowym momencie, gdy wracał po półrocznym pobycie w Rosji.

Dwie bomby, które wybuchły 15 kwietnia w czasie maratonu w Bostonie, zostały zdetonowane zdalnie za pomocą urządzenia, umożliwiającego zdalne sterowanie zabawkowymi samochodami - poinformowali w środę amerykańscy śledczy.