USA

USA

Pomimo tego, że system ostrzegania przed trąbami powietrznymi w USA stoi na wysokim poziomie, rokrocznie zjawisko to powoduje śmierć około 60 osób. Amerykańscy meteorolodzy zaczęli się zastanawiać nad tym, co stoi za tym, że ludzie ignorują alarmy.

Amerykanie boją się, że z powodu cięć budżetowych nie będą wystarczająco szybko ostrzegani przed niebezpieczeństwem wystąpienia powodzi. Jak podają amerykańskie media, 300 wodowskazów na terenie USA ma zostać wyłączonych.

- Jesteśmy zdziwieni "prostackim i niezdarnym werbunkiem" funkcjonariusza rosyjskich służb przez agenta CIA - stwierdził doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow. - Prosiliśmy naszych amerykańskich kolegów, aby zaprzestali tych niepokojących praktyk - stwierdził natomiast w rosyjskiej telewizji anonimowy oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Prokurator generalny USA Eric Holder ogłosił wszczęcie śledztwa, które ma ustalić, czy amerykański urząd podatkowy (IRS) złamał prawo, poddając specjalnym kontrolom grupy konserwatywne. Prezydent Barack Obama powiedział, że raport z audytu inspektora generalnego resortu skarbu wskazuje na "niewybaczalne i niemożliwe do zaakceptowania" działania IRS.

Niemieckie ministerstwo obrony poinformowało we wtorek o anulowaniu programu wyposażenia Bundeswehry w amerykańskie bezzałogowe samoloty rozpoznawcze Euro Hawk, co oznacza, że budżet państwa może stracić na tym przedsięwzięciu kilkaset milionów euro.

Lód "wypełzający" z jeziora nagrali mieszkańcy Mille Lacs w Minnesocie. Towarzyszący odwilży wiatr zepchnął tam masy kry na brzeg. Jeden z mieszkańców nagrał, jak warstwa lodu z chrzęstem przesuwa się po terenie jego posesji i zatrzymuje tuż przed ścianami domów.

Samochód z całym przodem uwięzionym w zapadlisku wzbudził spore poruszenie w miejscowości Pikesville w amerykańskim stanie Maryland. Pechowy kierowca wjechał tam do jamy, która powstała na skutek usterki wodociągu.

Spisy rozmów telefonicznych z ponad 20 numerów należących do dziennikarzy i edytorów Associated Press z dwóch miesięcy ubiegłego roku zdobył potajemnie Amerykański Departament Sprawiedliwości - podała w poniedziałek agencja. - To ogromna i bezprecedensowa ingerencja w sposób zbierania i obróbki informacji - twierdzi kierownictwo AP.

Policja z Nowego Orleanu zidentyfikowała podejrzanego w związku z niedzielną strzelaniną na paradzie z okazji Dnia Matki. W identyfikacji pomogło nagranie z monitoringu, które wcześniej zostało opublikowane.

USA i Wielka Brytania chcą utrzymać presję wywieraną na reżim syryjski i wspierać tamtejszą umiarkowaną opozycję - powiedział w poniedziałek Barack Obama podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Davidem Cameronem.

Prezydent Barack Obama jako "oburzające" określił doniesienia, że urząd podatkowy (IRS) poddawał specjalnym kontrolom grupy konserwatywne, m.in. związane z ruchem Tea Party. Jeśli się to potwierdzi, winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności - zapewnił Obama.