USA

USA

Na aukcję trafił samolot z floty prezydenta USA. Nie jest to co prawda najbardziej znany Air Force One, czyli charakterystyczny Jumbo Jet, ale mniejszy McDonell Douglas DC-9, który Air Force One stawał się okazjonalnie. Cena wywoławcza to 50 tysięcy dolarów.

Po raz drugi na dwutygodniowe ćwiczenia do Polski przybywa pododdział Sił Powietrznych USA. Tym razem prawie 150 lotników i 6 samolotów F-16 będzie przebywać w Łasku - poinformował rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych ppłk Artur Goławski. - Zamierzamy zgrywać załogi oraz personel naziemny w działaniach koalicyjnych - powiedział dowódca sił Powietrznych gen. broni pilot Lech Majewski.

Ignorowanie zasad bezpieczeństwa i naruszanie ścisłej tajemnicy kodów umożliwiających odpalenie rakiet balistycznych - amerykańskie wojsko ma problem z "rozkładem" dyscypliny wśród żołnierzy kontrolujących arsenał rakiet międzykontynentalnych. 17 z nich wysłano na natychmiastowe dodatkowe szkolenia.

Badania potwierdziły obecność rycyny na przedmiotach znalezionych w szkole sztuk walki, którą prowadził mężczyzna oskarżony o wysłanie zatrutych listów m.in. do prezydenta Baracka Obamy - poinformowało FBI.

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg rekordów. Indeksy S&P 500 oraz Dow Jones osiągnęły poziom najwyższy w historii.

Minęły czasy, kiedy Korea Północna mogła wywoływać kryzysy i wymuszać ustępstwa na społeczności międzynarodowej - oświadczył we wtorek prezydent Barack Obama na wspólnej konferencji prasowej z przebywającą w USA prezydent Korei Południowej Park Geun Hie.