USA

USA

Administracja USA nie zamierza orzekać, czy w Egipcie doszło do wojskowego zamachu stanu - oświadczył w czwartek wicesekretarz stanu William Burns. Taka interpretacja ostatnich wydarzeń oznaczałaby automatyczne wstrzymanie amerykańskiej pomocy dla Egiptu.

Ulewne deszcze nawiedziły pustynny stan Arizona. Po ich przejściu nad hrabstwami stanu ratowano kierowców, których podtopione samochody nie były w stanie wyjechać z zamienionych w rwące rzeki ulic.

Sędzia sądu federalnego zablokowała wniosek o upadłość miasta Detroit i poleciła szefowi sztabu kryzysowego w Detroit Kevynowi Orrowi jego wycofanie. Sędzia twierdzi, że wniosek jest niezgodny z prawem stanowym i konstytucją Stanów Zjednoczonych.

Niegdyś symbol przedsiębiorczości, dziś miasto bankrut. Detroit ogłosiło upadłość, bo od dawna zmagało się z kryzysem i wciąż powiększającym się bezrobociem. Od dekady - wzrosło ono trzykrotnie. W spłacie 18,5-miliardowego zadłużenia miasta ma pomóc m.in. zmniejszenie zasiłków i emerytur czy sprzedaż dzieł sztuki.

Mieszkanka jednej z amerykańskich miejscowości próbowała wprowadzić nieco baśniowej atmosfery na tamtejszym basenie. Pluskała się tam w kostiumie z imponującym syrenim ogonem. Choć polubili ją i młodsi, i starsi pływacy, "syrenka Eden" przegrała z prozą życia reprezentowaną w tym przypadku przez regulamin basenu.