USA

USA

Ciało żarłacza białego - rekina, który jest niebezpieczny dla człowieka - odnaleziono na jednej z plaż amerykańskiego stanu Rhode Island. Ludojad, który rzadko pojawia się w okolicznych wodach, mierzył cztery metry i ważył 726 kg.

Około 10 tys. turystów nocujących w amerykańskim parku narodowym Yosemite zagrożonych jest śmiertelnie niebezpiecznym hantawirusem. Do tej pory zmarły dwie osoby, a w sumie wykryto sześć przypadków infekcji. Wirusa roznoszą mieszkające na terenie parku myszaki.

Myśliwi w Wyoming będą mogli polować na wilki szare. Amerykański rząd zdecydował o wykreśleniu tych zwierząt z listy zagrożonych gatunków na terenie tego zachodniego stanu. Zmiana przepisów, która nastąpiła po 20 latach trwania programu odbudowy populacji wilka szarego w USA, budzi protesty obrońców przyrody.

Isaac wzbudzał w USA wielkie emocje, szczególnie że uderzył w wybrzeże dokładnie w siedem lat po przejściu katastrofalnego huraganu Katrina. Teraz, kiedy zagrożenie już minęło, można spokojnie przyjrzeć się rozwojowi żywiołu. Amerykańska agencja NOAA zaprezentowała właśnie nagrania zmontowane z wykonywanych co minutę satelitarnych zdjęć.

W Teksasie bardziej niebezpieczny jest spacer po farmie niż lot samolotem. W starciach ze zwierzętami ginie tam niemal 10 osób rocznie. Ostatnim takim wypadkiem była śmierć burmistrza miasteczka Hollywood Park, który najprawdopodobniej padł ofiarą rozwścieczonego osła.

Burza tropikalna Isaac słabnie - poinformowały amerykańskie władze. Żywioł powoli przemieszcza się w głąb lądu w kierunku Arkansas. Pierwsze oceny po przejściu Isaaca są pozytywne - system przeciwpowodziowy zapobiegł tragedii. Mimo to, prezydent Barack Obama wprowadził stan klęski żywiołowej w dwóch stanach: Luizjanie i Missisipi.

Huragan Isaac szaleje u wybrzeży Luizjany. Przed południem morze przelało się przez wały na południu stanu. Isaakowi towarzyszą obfite opady oraz wiatr o prędkości 120 km/h. Oko cyklonu zmierza na Nowy Orlean, który siedem lat temu został niemal kompletnie zniszczony przez huragan Katrina. Isaac będzie wielkim testem systemu, który ma zapobiec powtórce tragedii.

Oczy całego świata zwrócone są w stronę Stanów Zjednoczonych, nad którymi od kilku godzin szaleje Isaac. Żywioł obserwują też astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zanim Isaac z impetem uderzył w amerykański ląd, mieszkańcy wybrzeża wyszli mu na spotkanie. Czekali tak długo, aż nie przegoniło ich wojsko. W międzyczasie bawili się w wodzie, łapiąc we włosy porywisty wiatr...

Aż trudno w to uwierzyć: są ludzie, którzy cieszą się z uderzenia huraganu Isaac w południowo-wschodnie wybrzeże USA. To farmerzy ze środkowego zachodu, zmagający się z największą suszą od pół wieku. Żywioł ma przynieść deszcz i szansę na uratowanie resztek plonów. Ale cieszą się także gapie, szukający mocnych wrażeń: z szampanem w ręku życzą sobie "wesołego huraganu", o czym informują Reporterzy 24.

Tragiczny finał sesji fotograficznej niedźwiedzi grizzly. 49-letni mężczyzna nie przeżył ataku zwierzęcia w parku Denali National Park na Alasce. Drapieżnika odszukali i zabili strażnicy, którzy wcześniej w porzuconych rzeczach zabitego natrafili na aparat fotograficzny z jego ostatnimi zdjęciami.

Niezwykłą aktywność sejsmiczną w ostatnich godzinach obserwując amerykańskie stacje pomiarowe. W południowej Kalifornii ziemia trzęsła się nawet kilkaset razy, z kolei w Salwadorze w poniedziałek nad ranem doszło do silnego trzęsienia ziemi - 7,4 w skali Richtera.

Północną Kalifornię trawi wielki pożar, który zdążył już pochłonąć kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i prawie 10 tys. hektarów ziem. Szalejący od soboty żywioł ma obecnie na celowniku miejscowość położoną na skraju jednego z parków narodowych.

- Barack Obama trzy razy odwoływał misję zabicia Osamy bin Ladena. Zatwierdził ją dopiero pod naciskiem Hillary Clinton - twierdzi w swojej książce dziennikarz Richard Miniter. Książka, która ukazała się we wtorek, wywołała sporo zamieszania. Biały Dom zaprzeczył rewelacjom autora.

Na pokładzie jednego z najnowszych satelitów pogodowych, tzw. Suomi NPP, znajduje się narzędzie tak czułe, że potrafi wykrywać pożary lasów nawet w środku nocy. Ostatnio udało się za jego pomocą uchwycić ogień szalejący po zmroku na zachodzie Stanów Zjednoczonych.

Kilka trąb wodnych uformowało się nad jeziorem Michigan leżącym na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Film, który dokumentuje to rzadkie zjawisko nakręciła załoga przepływającego w pobliżu statku towarowego.

Stany Zjednoczone doświadczają w tym roku serii katastrof naturalnych. Jeśli nie gigantyczna susza, to groźna burza. Na dokładkę huragany, a jak deszcz, to ulewny. Nie dziwne, że to właśnie tam powstają najlepsze zdjęcia żywiołów.

Bardziej popularny i aktywny od konkurenta - taki według najnowszych badań jest Barack Obama w... internecie. Ubiegający się o reekekcję kandydat Demokratów zdecydowanie wygrywa z Mittem Romneyem na liczbę fanów na Facebooku, Twitterze i YouTube.