USA

USA

Większość Amerykanów pochodzenia kubańskiego mieszkających w Miami, zwanym "Małą Hawaną", jest za poluzowaniem sankcji USA wobec komunistycznej Kuby - wynika z sondażu opublikowanego we wtorek przez Międzynarodowy Uniwersytet Florydy.

Przez Nebraskę jednocześnie przetoczyły się dwa silne tornada 3. kategorii. Zabiły jedną osobę, a 16 innych jest rannych. Szpitale szykują się na przyjęcie kolejnych potencjalnych ofiar - ratownicy nie przeszukali jeszcze wszystkich ruin. Jedna z miejscowości jest odcięta od prądu i pitnej wody, nie działa kanalizacja, a około 350 budynków jest zniszczonych.

Odkryty przez uczestników wieczoru kawalerskiego szkielet przedstawiciela rodziny gomfoterów trafił do Muzeum Historii Naturalnej i Nauki stanu Nowy Meksyk. - To najlepiej zachowany szkielet tego gatunku, jaki znaleziono na terenie USA - podkreślają eksperci. Skamieniałe kości będą przez kilka miesięcy badane, a następnie udostępnione muzealnym gościom.

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Al Gore określił ujawnienie przez Edwarda Snowdena programu masowej inwigilacji prowadzonej przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) jako "ważną przysługę". Dodał, że "łamanie amerykańskiej konstytucji jest o wiele bardziej poważne niż przestępstwa, które popełnił Snowden".

Dwoje napastników - mężczyzna i kobieta - zastrzeliło w niedzielę dwóch policjantów i jednego cywila w Las Vegas, w stanie Nevada, po czym popełniło samobójstwo - poinformowała policja.

Naderwane dachy, połamane płoty, powyrywane drzewa i zerwane linie energetyczne - to skutki ostatniego tornada, które przetoczyło się przez jedną z miejscowości stanu Missouri. - To błogosławieństwo, że nadal tutaj jestem - przyznała jedna z mieszkanek.