USA

USA

Nie więcej niż dziesięć sekund upłynęło od momentu, gdy kalifornijscy policjanci zauważyli chłopaka z przedmiotem przypominającym AK-47, do otworzenia przez nich ognia. 13-latek zginął na miejscu trafiony siedmioma pociskami. Policjanci po chwili zorientowali się, że rzekomy karabinek Kałasznikowa był plastikową repliką.

Amerykańscy policjanci w Kalifornii zastrzelili 13-letniego chłopca, który miał przy sobie repliką karabinku Kałasznikowa. Funkcjonariusze byli przekonani, że chłopiec trzyma w rękach prawdziwą broń.

Szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle wezwał do siebie amerykańskiego ambasadora w Berlinie Johna Bonnella Emersona. Ma to związek z zarzutami, jakie pojawiły się pod adresem Amerykanów rzekomo podsłuchujących kanclerz Angelę Merkel.

Prezydent Barack Obama stwierdził, że trwający 16 dni paraliż finansów publicznych naraził amerykańską gospodarkę na "niepotrzebne szkody" i podważył wiarygodność USA na świecie. Dodał również, że obywatele "mają dosyć" Waszyngtonu i zaapelował do polityków o "rozsądne podejście".

Rozładowany w środę kryzys z częściowym paraliżem pracy administracji USA wskutek sporu Białego Domu z opozycją republikańską nie świadczy najlepiej o amerykańskim systemie politycznym, ale nie zachwiał gospodarką - uważają eksperci i nazywają kryzys "farsą".

To cud, że tej kobiecie nie stało się nic poważnego - mówili policjanci po wypadku, do którego doszło w amerykańskim mieście Woods Cross w stanie Utah. 29-latka, uciekając przed policją, wjechała pod pociąg na przejeździe kolejowym. Zanim uwolniła się z auta, nadjechał kolejny skład.