USA

USA

Oddala się perspektywa zniesienia wiz do USA dla Polaków. Izba Reprezentantów nie będzie głosowała nad ustawą o reformie imigracyjnej w wersji przyjętej przez Senat - powiedział w środę przewodniczący Izby John Boehner. Dał do zrozumienia, że w tym roku nie należy oczekiwać głosowań żadnych ustaw dotyczących tej reformy. To istotne, bo w obszernej ustawie, jaką przyjął Senat, znalazły się zapisy umożliwiające zniesienie obowiązku wizowego dla turystów z Polski.

Masy wody przez pięć dni, licząc od poniedziałku, będą zalewać Wielki Kanion Kolorado. Tych, którzy przestraszyli się, że stracą szanse, żeby obejrzeć imponujące skalne formacje, uspokajamy: nie zostaną zatopione na zawsze. Ta zaplanowana przez władze operacja ma być sposobem na wypłukanie nagromadzonych osadów.

Samolot tanich amerykańskich linii lotniczych Spirit Airlines musiał awaryjnie zawrócić na lotnisko O'Hare w Chicago po tym, jak od maszyny oderwała się część silnika. Jako pierwsza awarię dostrzegła jedna z pasażerek, która zobaczyła przez okno, jak od samolotu odpada pokrywa silnika. - Chciałam od razu wysiąść - opowiadała.

Stany Zjednoczone, które od dwóch lat w proteście przeciwko przyjęciu Palestyńczyków do UNESCO nie płaciły w niej składki członkowskiej, automatycznie utraciły w niej prawo głosu - poinformował przedstawiciel tej agendy ONZ. W piątek rano upłynął ostateczny termin wpłaty lub wyjaśnienia powodów zalegania ze składkami.

Aż o 50 proc. wzrosła w ciągu roku liczba zgłaszanych przypadków przemocy seksualnej w amerykańskim wojsku. Senat USA pracuje nad rewizją wojskowego systemu sprawiedliwości, by lepiej chronić ofiary, ale niektóre proponowane zmiany budzą sprzeciw Pentagonu.

- Są urocze, ale nikt nie lubi nadmiaru słodyczy - mówi entomolog o inwazji biedronek w USA. Miliony biedronek opanowują domy i firmy w niektórych stanach na południowym wschodzie kraju. Owadów jest tak dużo, że ludzie próbują się ich pozbyć za pomocą odkurzaczy.

Demokrata Bill de Blasio wygrał wybory na burmistrza Nowego Jorku. W swoim pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu zwycięstwa burmistrz-elekt powiedział, że wyzwaniem definiującym obecne czasy jest nierówność w mieście. - Miasto to bardziej niż jakiekolwiek inne na świecie da wam szansę lepszego życia - zapewniał nowojorczyków po powyborczym przemówienie, które wygłosił częściowo po hiszpańsku.

Lekarze i pielęgniarki pracujący w amerykańskiej armii są współwinni znęcania się nad podejrzanymi o terroryzm osadzonych w więzieniach - alarmuje medyczny think-tank Institute on Medicine as a Profession (IMAP). Jego zdaniem, medycy sugerowali umieszczenie podejrzanych w izolatkach i instruowali przesłuchujących, co mają robić, by wiezień czuł się niekomfortowo.

Słynna kanadyjska aktorka i modelka, 46-letnia Pamela Anderson, popłakała się z radości, gdy otrzymywała na mecie w nowojorskim Central Parku medal za ukończenie 43. New York City Marathon. Gwiazda Hollywood podkreśliła, że jak się tylko chce, nie ma nierealnych celów.