USA

USA

Chińczycy wystrzelili na orbitę okołoziemską rakietę nośną z satelitami naukowo-teledetekcyjnymi. W poniedziałek satelity z powodzeniem zaczęły nadawać sygnał - podaje oficjalna chińska agencja informacyjna Xinhua, która zapowiada, że będą one służyć nauce. Specjaliści uważają jednak, że pożytek z nich będzie miał głównie wywiad.

Strona internetowa amerykańskiej piechoty morskiej została zaatakowana przez hakerów z Syryjskiej Armii Elektronicznej. "Obama jest zdrajcą, który chce narazić wasze życie na niebezpieczeństwo, aby ratować powstańców z Al-Kaidy" - napisali na zablokowanej stronie. "Syryjska armia powinna być waszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem" - dodali.

Prezydent Barack Obama w ostatniej chwili zadecydował o zwróceniu się do Kongresu o zgodę na podjęcie działań wojskowych w Syrii - informuje CNN powołując się na wysokich rangą urzędników Białego Domu. Kluczowa miała być rozmowa z szefem jego gabinetu Denisem McDonoughem oraz gen. Martinem Dempsey'em, przewodniczącym kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA.

Motywy interwencji w Syrii mogą być słuszne, ale będzie to operacja niezgodna z prawem, niezależnie od kreatywności prawników administracji USA - twierdzi prof. David Kaye z School of Law na Uniwersytecie w Kalifornii, były prawnik w Departamencie Stanu.

Gwałtowne zjawisko zakłóciło sielskie popołudnie w hrabstwie Pinellas na Florydzie, zostawiając za sobą zdewastowaną marinę. Według świadków za zniszczenie łodzi odpowiada trąba wodna.

Blisko 3 tys. strażaków w Kalifornii toczy dramatyczną walkę z olbrzymim pożarem lasów i zarośli zagrażającym parkowi narodowemu Yosemite i największemu zbiornikowi wody pitnej dla San Francisco. Pożar rozszerzył się na obszar 526 km kwadratowych i opanowany jest w zaledwie 7 proc.

Kilkadziesiąt tysięcy osób zebrało się w sobotę w Waszyngtonie w 50 lat po słynnym marszu czarnoskórych mieszkańców USA do stolicy, w odpowiedzi na apel pastora Martina Luthera Kinga o pozbawioną przemocy walkę na rzecz ich pełnego równouprawnienia.

94 taśmy, na których zarejestrowano łącznie 340 godzin rozmów - biblioteka Nixona ujawniła ostatnią partię nagrań, których dokonywał potajemnie były prezydent USA Richard Nixon. Rozmowy pochodzą z okresu od 9 kwietnia do 12 lipca 1973 roku, czyli do ujawnienia afery Watergate. Oprócz taśm ujawniono też 140 tys. stron dokumentów.

Amerykańskiej telewizji NBC Powstanie Warszawskie myli się z powstaniem w warszawskim getcie. "Wygląda jak hollywoodzka produkcja wojenna" - zachwala lektor w materiale wideo na stronie stacji polski film "Powstanie Warszawskie". Problem w tym, że wideo jest podpisane: "Powstanie w warszawskim getcie".

USA otworzyły ponownie w niedzielę swoją ambasadę w stolicy Jemenu, Sanie - poinformował we wtorek Departament Stanu. Placówka została zamknięta na początku sierpnia z obawy przed atakiem terrorystycznym.