USA

USA

Tillerson o spotkaniu z Kim Dzong Unem: trzeba jeszcze wielu kroków

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson powiedział w poniedziałek, że "trzeba jeszcze wielu kroków", aby ustalić miejsce spotkania przywódców USA i Korei Północnej, oraz zakres tematów, które zostaną poruszone. Dodał, że planowanie negocjacji jest na bardzo wczesnym etapie.

Do klubu w samej bieliźnie i na białym koniu

Do jednego z klubów nocnych w Miami Beach na Florydzie wjechała konno kobieta ubrana jedynie w bieliznę. Miała być atrakcją, ale koń spłoszył się i zrzucił ją z siebie. Właściciele lokalu stracili już licencję na jego prowadzenie, prawdopodobnie usłyszą również zarzuty, między innymi znęcania się nad zwierzęciem.

"Nasze możliwości w USA są zamrożone"

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone".

"Najbardziej znienawidzony człowiek Ameryki" skazany na więzienie

Martin Shkreli, były szef firmy farmaceutycznej, który wzbudził w 2015 roku oburzenie, gwałtownie podnosząc cenę leku ratującego życie, usłyszał wyrok. Został skazany na siedem lat pozbawienia wolności, musi także zapłacić 75 tysięcy dolarów grzywny. Werdykt zapadł jednak w innej sprawie, niż w tej, po której zaczęto go określać mianem "wroga publicznego numer jeden" i "najbardziej znienawidzonego człowieka Ameryki".

Wielka zagadka zaginięcia Earhart. "99 procent" pewności

Brytyjski lekarz badający w 1940 roku kości znalezione na bezludnym pacyficznym atolu Nikumaroro mógł popełnić kardynalny błąd. Z nowych analiz, dokonanych w oparciu o zdobycze współczesnej wiedzy, wynika, że wcale nie należały one do "krępego i niskiego mężczyzny", ale niemal idealnie pasują do słynnej amerykańskiej pilotki Amelii Earhart. Może to wskazywać na rozwiązanie tajemnicy jej zaginięcia i oznaczać, że przeżyła ona katastrofę, a później zmarła jako rozbitek.

Tillerson: Trump sam podjął decyzję o spotkaniu z Kimem

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył w piątek, że prezydent Donald Trump sam podjął decyzję o spotkaniu z przywódcą Korei Północnej. Kim Dzong Unem, uznając, że jest odpowiedni moment na rozmowy, ale nie na formalne negocjacje.

Bielan o relacjach z USA: były pewne turbulencje

W polsko-amerykańskich relacjach w ostatnich tygodniach nastąpiły "pewne turbulencje" - stwierdził w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - Wyjdziemy z tego - podkreślił. Dodał, że stosunki z Waszyngtonem pozostają "bardzo dobre".

"Mamy nadzieję, że wszystkie strony wykażą się polityczną odwagą"

Rząd Chin z zadowoleniem przyjął zapowiedź spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Sprawa zbrojeń nuklearnych w Korei Północnej idzie w dobrym kierunku - oświadczył w piątek rzecznik chińskiego MSZ Geng Shuang. W podobnym tonie wypowiedział się szef rosyjskiego MSZ. - Rosja ma nadzieję, że spotkanie przywódców dojdzie do skutku - oświadczył Siergiej Ławrow.

"Sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze"

Nie ma żadnych przesłanek do tego, by ranga relacji polsko-amerykańskich miała być w jakikolwiek sposób obniżona - stwierdził w czwartek szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. W Waszyngtonie spotkał się z Wessem Mitchellem, asystentem sekretarza stanu USA do spraw Europy i Eurazji. - Sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze - ocenił prezydencki minister.

Dwa razy więcej pieniędzy na superszybką broń. Pentagon nie chce zostać w tyle

Amerykańskie wojsko chce znacząco zwiększyć fundusze, które zamierza wydać na rozwój broni hipersonicznej, czyli takiej, która może latać, osiągając prędkość ponad 6 tysięcy kilometrów na godzinę. W propozycji na 2019 rok zapisano wzrost budżetu na ten cel o 136 procent. Amerykańscy wojskowi wyraźnie dają do zrozumienia, że USA na tym polu pozostają w tyle za Chinami.

Netanjahu u Trumpa. "Stosunki izraelsko-amerykańskie w doskonałym stanie"

Benjamin Netanjahu spotkał się w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Premier Izraela i prezydent USA w towarzystwie małżonek prawili sobie komplementy i zapewniali o świetnej współpracy. Netanjahu dziękował zwłaszcza za "historyczną decyzję" o przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy. Ma ona być "pamiętana przez pokolenia".

Trump stawia warunki, Unia grozi odwetem. Gorąco wokół propozycji ceł

Prezydent USA Donald Trump zasugerował w poniedziałek na Twitterze, że tylko podpisanie "nowej i uczciwej" umowy o wolnym handlu z Kanadą i Meksykiem (NAFTA) może zagwarantować tym dwóm krajom wyłączenie z ceł na import stali i aluminium. Tymczasem Komisja Europejska ponownie ostrzegła, że podejmie działania odwetowe, jeśli europejskie interesy zostaną naruszone przez wprowadzenie ceł.

Wielki powrót po 43 latach. Wtedy bombardowali, teraz budują sojusz

Amerykański lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson rzucił kotwicę przed wietnamskim portem Da Nang. To wyjątkowo ważna i symboliczna wizyta. Ostatni raz amerykański lotniskowiec był tak blisko wietnamskiego wybrzeża w 1975 roku, kiedy Amerykanie wycofywali się z Wietnamu. Dodatkowo to na plaży w Da Nang lądowali pierwsi amerykańscy żołnierze, rozpoczynając interwencję USA w Wietnamie.

Niezwykłe zdjęcia "ze szczytu świata". Takiego selfie nie ma nikt inny

- Na pewno nie zamieniłbym swoich doświadczeń z U-2 na nic innego. Nie da się opisać tego uczucia, kiedy się jest "na szczycie świata" - mówi tvn24.pl Ross Franquemont, amerykański pilot instruktor latający na szpiegowskich U-2. Niezwykłe widoki, które może podziwiać ze swojego "stanowiska pracy", skłoniły go do zajęcia się fotografią. Teraz do kokpitu zabiera torbę wyładowaną aparatami i kamerami. Robi wyjątkowe zdjęcia i nagrania.