Twitter

Twitter

Po 13 latach udało się rozwiązać tajemnicę zdjęcia z gruzowiska WTC w Nowym Jorku. 11 września 2001 roku na miejscu zniszczeń po zamachach kobieta znalazła ślubną fotografię pary młodej z przyjaciółmi. W odnalezieniu bohaterów zdjęcia pomogli użytkownicy Facebooka i Twittera.

Joan Rivers pożegnały w mediach społecznościowych gwiazdy show-biznesu. "Kocham Cię z całego mojego serca, Joan Rivers. Moje życie bez Ciebie nigdy nie będzie takie samo" - napisała aktorka Kelly Osbourne.

Internet rozpalają zdjęcia, które miały wyciec z prywatnych kont amerykańskich celebrytek. Serwisy społecznościowe zalewają tysiące komentarzy, w których użytkownicy wyrażają współczucie wobec kobiet, ale też zastanawiają się, jak można być tak nieostrożnym. Spośród wielu gwiazd, których zdjęcia miały zostać skradzione, na razie głos zabrały nieliczne.

Kiedy wtorkowym wieczorem użytkownicy Twittera zobaczyli wiadomość o treści #RussiaInvadedUkraine (Rosja zaatakowała Ukrainę), przesłaną z oficjalnego profilu ukraińskiego resortu spraw zagranicznych, w sieci zawrzało. Teraz okazuje się, że za komunikat odpowiada... białoruski student, a ministerstwo jedynie podało go dalej.

Donald Tusk w swoim exposé poinformował, że minimalny wzrost rent i emerytur w 2015 roku wyniesie 36 zł. Decyzja premiera doczekała się szybkiej reakcji internautów. Jak zauważają, za tę kwotę w restauracji Sowa & Przyjaciele nie pozwolą sobie nawet na zimne przystawki, a dwugodzinny obiad, jakim raczyli się podsłuchani politycy, zjedzą po 40 miesiącach oszczędzania.

Barack Obama i Władimir Putin usłyszeli nominacje do Ice Bucket Challenge. Amerykański prezydent już odmówił wylania na głowę kubła zimnej wody, rosyjski nie odpowiedział. Wcześniej wyzwanie podjęli m.in. Mark Zuckerberg i Bill Gates.