Szwecja

Szwecja

Domniemamy sprawca piątkowego zamachu w Sztokholmie, który jest w rękach szwedzkich władz, zaczął zeznawać w śledztwie i powiedział m.in., że "jest zadowolony z tego, co zrobił" - podał w niedzielę dziennik "Expressen". W ataku zginęły cztery osoby.

Mężczyzna podejrzewany o przeprowadzenie ataku terrorystycznego w Sztokholmie był już wcześniej poszukiwany, miał zostać deportowany - podała policja w niedzielę na konferencji prasowej. Jak dodano, zidentyfikowane zostały już wszystkie cztery ofiary śmiertelne ataku.

Szwedzka policja podała, że ma coraz więcej pewności, iż zatrzymany 39-letni Uzbek jest sprawcą piątkowego zamachu terrorystycznego z użyciem ciężarówki w centrum Sztokholmu. W ataku zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych. Funkcjonariusze nie wykluczają, że sprawca miał wspólników.

Szwecja wzmocniła kontrole graniczne w następstwie piątkowego zamachu na zatłoczonej ulicy handlowej w centrum Sztokholmu - ogłosił wieczorem premier Stefan Loefven. W ataku zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych

Rodzina Raoula Wallenberga zwraca się do rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa z wnioskiem o materiały, które mogą wyjaśnić jego los - poinformowało radio Echo Moskwy. Wallenberg to szwedzki dyplomata, który ratował węgierskich Żydów podczas II wojny światowej.

Członkinie szwedzkiego rządu podczas spotkania z prezydentem Iranu miały na głowach chusty. Gest ten odebrano w Szwecji jako uległość wobec zasad, które nie powinny być akceptowane. Ale kobiety nie miały dużego wyboru - noszenie chusty zakrywającej głowę, hidżabu, jest w Iranie nakazane kobietom przez prawo i muszą go one nosić w każdym miejscu publicznym. Materiał "Faktów z Zagranicy".