prognoza

prognoza

W środę będziemy odczuwać dość silne powiewy wiatru. Najmocniej, do 65 km/h, będzie wiało na północnym wschodzie. Tam też może przelotnie padać. W większości kraju będzie się jednak rozpogadzać, a warunki biometeo korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie.

Nad większością alpejskich tras narciarskich w środę zaświeci słońce. Będzie też dość ciepło. Najwyższe temperatury prognozowane są w kurortach austriackich i niemieckich.

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny warunki będą zachęcały do uprawiania sportów zimowych. Narciarze mogą łapać opaleniznę, bo we wszystkich ośrodkach będzie słonecznie i ciepło.

Podlasie, Warmia, Mazury, Kaszuby - tamtejsi kierowcy będą zmagać się we wtorek ze śliską nawierzchnią i ograniczoną widzialnością. Na drogi północnego wschodu spadnie bowiem deszcz. W niektórych miejscach w Polsce powieje także silny wiatr.

Pogoda w Alpach we wtorek będzie sprzyjała narciarzom. Na stokach nie zabraknie słońca. Temperatury będą dochodzić miejscami do 15 st., ale w kilku miejscach chwyci lekki mróz.

Narciarzy w Polskich górach czeka pogodny dzień. We wszystkich ośrodkach we wtorek będą mogli liczyć na jazdę w słońcu. Na trasach utrzymują się dobre warunki.