prognoza

prognoza

Już w nocy pogoda pogorszy się i śnieżyce obejmą najpierw zachodnią, potem centralną, a następie południową i wschodnią Polskę. W niedzielę mocniej sypnie śniegiem, nasili się też powodujący zawieje śnieżne wiatr.

Na pogodny dzień mogą liczyć tylko mieszkańcy północnej Polski, ale tam za to będzie najchłodniej. W pasie środkowych regionów prognoza pogody przewiduje opady śniegu. Na południu kraju będzie najcieplej, ale deszczowo.

W weekend najładniejsza pogoda utrzyma się na północy kraju. Na pozostałym obszarze pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, chwilami intensywnego. Dodatkowo silnie powieje, co sprawi, że temperatura odczuwalna będzie niższa niż ta na termometrach. A ma być mroźno, miejscami nawet -7 st. C.

Nie licząc wtorku przed nami jeszcze dwa dni ze słońcem, ale już pod koniec tygodnia przyjdzie ochłodzenie. W piątek czeka nas załamanie pogody, pojawią się opady deszczu, w sobotę deszczu ze śniegiem, a w niedzielę śniegu. Temperatura w ciągu kilku dni obniży się o 13 st. C.

W poniedziałek kierowcy mogą nacieszyć się dobrą pogodą. W całym kraju jest słonecznie, jedynie na Dolnym Śląsku gdzieniegdzie mglisto. Korzystna aura utrzyma się do wieczora.

Od poniedziałku czeka nas ocieplenie. Jak wynika z najnowszej prognozy synoptyk Arlety Unton-Pyziołek - w czwartek temperatura może wynieść nawet 15 st. Celsjusza! - Temperatura odczuwalna będzie o 1-2 st. C wyższa, dlatego też wielu ludzi zdecyduje się na zdjęcie kurtek - powiedziała Unton-Pyziołek.

W weekend dobrej pogody będzie jak na lekarstwo. Przejaśnienia i rozpogodzenia zdarzą się tylko na północnym zachodzie, ale tam z kolei mocno powieje, nawet do 70 km/h. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno, a na północnym zachodzie dodatkowo mroźno. Rześkie podmuchy wiosny poczujemy dopiero w przyszłym tygodniu.