prognoza

prognoza

- W godzinach popołudniowych może zagrzmieć. W burzach spodziewajmy się opadów do 20 l/mkw. i porywistego wiatru wiejącego z prędkością do 70 km/h - zapowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega. - Kolejne dni z pogodą w kratkę - dodaje.

"Wrześniowe lato" powoli się kończy. Nadchodzi załamanie pogody. - Zmiany, które nas czekają, są już takie jesienią pachnące - informuje Agnieszka Cegielska, prezenterka TVN Meteo. Od wtorku zacznie padać. Warto wyciągnąć parasole i kalosze, bo przez kilka najbliższych dni z pewnością będą przydatne.

Synoptycy prognozują, że w większości popularnych kurortów Europy utrzyma się aura na ogół pogodna. Miejscami jednak niewykluczone są przelotne opady deszczu i burze - zagrzmi w części Portugalii i na Lazurowym Wybrzeżu. Po drugiej stronie kuli ziemskiej parasole okażą się przydatne zarówno w Zatoce Meksykańskiej, jak i w Indiach, Sri Lance oraz na Malediwach i Sumatrze.

Drugi tydzień września w większości popularnych turystycznie kurortów w Polsce zacznie się deszczowo i pochmurno. Synoptycy prognozują, że zarówno nad morzem, jak i na terenie Warmii i Mazur oraz w górach pojawią się burze w towarzystwie silnego wiatru i intensywnych ulew. Niewielkim pocieszeniem będą temperatury, oscylujące na poziomie 19-25 st. C.

W niedzielny wieczór grzmi na zachodzie Polski. Lokalne burze utrzymują się w woj. zachodniopomorskim oraz lubuskim i w Wielkopolsce. Wcześniej grzmiało wzdłuż linii Odry, gdzie utrzymywały się ulewy rzędu 15 l/mkw. Towarzyszył im silny wiatr osiągający w porywach prędkość około 75-80 km/h.

Za nami bardzo ciepły weekend, a przed nami zmiana pogody czyli ochłodzenie. Jego przyczyną będzie osłabnięcie rosyjskiego wyżu, który przez dobrych kilka dni zapewniał nam wspaniałe, wrześniowe lato. Gorsza kondycja tego wyżu spowoduje, że inny, chłodniejszy wyż z zachodu wtargnie w nasze rejony.

Burzowo zrobi się w wielu kurortach w Europie i na świecie. Zagrzmi między innymi na Półwyspie Iberyjskim, nad Zatoką Meksykańską i Indonezją. Słońce zobaczą ci, którzy wypoczywają na Cyprze, Lazurowym Wybrzeżu i w Afryce.