prognoza

prognoza

Kolejny tydzień będzie na ogół pogodny, choć synoptycy TVN Meteo nie wykluczają zarówno przelotnych opadów deszczu, jak i burz. Podczas gdy grzmieć i kropić będzie lokalnie, wrażenie chłodu będzie zdecydowanie ogólnokrajowe. Wartości na termometrach nie pozostawią wątpliwości, że to jesień, oscylując na poziomie od kilku do góra 14-15 stopni Celsjusza.

Sezon biegowy nie zwalnia. Przed nami kolejny weekend, podczas którego można wystartować w zawodach niemalże na każdym dystansie. Od dziesięciu kilometrów w Zachodniopomorskiem przez półmaratony na Dolnym Śląsku i Pomorzu do maratonu na Kujawach i ultramaratonu na południu Polski. Sprawdźcie, jaką pogodę prognozują synoptycy TVN Meteo.

W sobotę północ i południe Europy będą skąpane w deszczu. Z kolei w centrum i na wschodzie kontynentu można będzie spodziewać się sporej dawki słońca. Temperatury będą mocno zróżnicowane. Podczas gdy Hiszpanie będą wypoczywać na plażach w prawie 30-stopniach, mieszkańcy Moskwy będą mieli do czynienia z mrozem.

W nadchodzących dniach mieszkańcy całego kraju mogą liczyć na sporą dawkę słońca. Niestety będzie chłodno. Słupki rtęci w sobotę w Suwałkach wskażą zaledwie 3 st. C. Już czas wyciągnąć cieplejsze kurtki, szaliki i czapki.

W europejskich miastach temperatura spada. Ciepło jest jeszcze jedynie na Półwyspie Iberyjskim i we Włoszech. W Moskwie termometry pokażą nawet 3 stopnie mrozu. W Grecji i Wielkiej Brytanii piątek zapowiada się pochmurnie i deszczowo.

Większość kierowców nie będzie miała powodów do niezadowolenia - warunki drogowe w większości kraju będą dobre. Niestety w kilku rejonach wystąpią przelotne i słabe opady deszczu ze śniegiem. Warto szczególnie uważać bo zarówno widzialność, jak i przyczepność będą znacznie ograniczone.

Na zachodzie i południu Europy lato trwa. Pomimo że miejscami pojawią sie opady deszczu, czy burze, to na termometrach zobaczymy wartości powyżej 20 stopni. Na wschodzie kontynentu będzie zdecydowanie zimniej. W Moskwie termometry pokażą -4 st. C.