prognoza

prognoza

Tegoroczne Święta Wielkanocne upłyną nam wszystkim pod znakiem parasola, który okaże się niezastąpiony. Synoptycy prognozują bowiem, że przez kolejnych pięć dni na niebie utrzymają się ciemne chmury zwiastujące deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg. Wraz z opadami towarzystwa dotrzymają nam niskie temperatury i silniejsze podmuchy wiatru.

Środa będzie wyjątkowo wietrzna i ponura. Wiatr w porywach osiągnie nawet 100 km/h. Poza tym mieszkańcy całego kraju mogą spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Wychodząc z domu, ubierzcie się ciepło. Termometry wskażą zaledwie od 4 do 7 st. C.

Na wielu stokach panować będą bardzo trudne warunki. W Krynicy narciarze nie skorzystają z wyciągów. W Tatrach prognozowane są opady deszczu, które również negatywnie wpłyną na warunki narciarskie.

We wtorkowy poranek porywy wiatru zachodniego i południowo-zachodniego osiągają w Polsce 50 km/godz., nad morzem 55-65 km/h. Silny wiatr minionej doby związany był z niżem Mike, który powędrował już nad Finlandię. Jednak od zachodu zmierza w stronę Polski kolejne zagrożenie.

We wtorek synoptycy przestrzegają, by parasole, które wobec prognozowanych opadów będą niezbędne, trzymać mocno. W całej Polsce silnie bowiem będzie wiało - miejscami w porywach prędkość wiatru może sięgać 100 km/h. Szalejąca od około doby wichura do tej pory zdążyła uszkodzić 25 budynków i odciąć dziesiątki gospodarstw od dostaw prądu.