prognoza pogody

prognoza pogody

W piątek, mimo dobrze przygotowanych stoków, nie będzie specjalnie przyjemnie przyjemnie szusować na polskich stokach. Synoptycy przewidują duże zachmurzenie w południowej części kraju, a także opady śniegu.

W poniedziałek i we wtorek niebo nad Polską zasnują chmury, obejdzie się jednak bez zjawisk pogodowych, które mogłyby być dla nas niebezpieczne. Od środy sytuacja się pogorszy - intensywnym opadom śniegu będzie towarzyszył wiatr o prędkości nawet 100 km/h. Niewykluczone są zawieje i zamiecie śnieżne, a także prowadzące do podtopień cofki.

W ciągu najbliższej doby prawie cała Polska będzie pod wpływem wyżu znad południowego Bałtyku, tylko na południu kraju przejściowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa.

W niedzielę kierowcom na południu i południowym-wschodzie komfort jazdy mogą odebrać opady słabego śniegu. Choć nie powinny ograniczać widoczności, sprawią, że drogi będą śliskie.

W sześciu województwach pogoda utrudnia życie kierowcom. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, śnieg lokalnie sypie na północy Polski, a także na Podkarpaciu i na Śląsku.

W ciągu dnia na polskich drogach będą przeważać dobre warunki drogowe. Nad ranem kierowcy mogą mieć problemy z uruchomieniem auta w silnym mrozie. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -20 do -8 st. C.

W czwartek warunki drogowe będą przeważnie dobre. Kierowcom da się jednak we znaki mróz, przez który akumulatory mogą odmówić posłuszeństwa.