prognoza pogody

prognoza pogody

Po pogodnym początku dnia czeka nas pogorszenie pogody, które odczują najbardziej mieszkańcy północy i zachodu kraju. Do Polski wkroczy front, który sprowadzi opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na dodatek z prognozy pogody wynika, ze może silnie wiać - z prędkością 60-80 km/h, a na Wybrzeżu porywach nawet do 100 km/h.

W piątek lepiej nie ruszać się bez parasoli, bo kolejny front znów niesie sporą porcję opadów. Niebo będzie szczelnie zasłonięte chmurami, zza których tylko na północnym wschodzie może przebłysnąć słońce. Utrzymają się dodatnie temperatury: do 7 st. C.

Opady śniegu z deszczem i deszczu zdominują wtorkową aurę. Dużo chmur i wilgoci sprawi, że pogoda będzie dziś pogarszać nam samopoczucie. Pocieszeniem mogą być wysokie jak na styczeń temperatury - na zachodzie kraju sięgną nawet 7 st. C.

Czeka nas mokry dzień. Front atmosferyczny sprowadzi do Polski opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Prognoza pogody zapowiada też spore ocieplenie - kilkustopniowy mróz utrzyma się tylko we wschodniej części kraju.

Nawet 9 st. Celsjusza zobaczymy na termometrach w najbliższych dniach! Od soboty 2 lutego temperatura zacznie spadać, jednak przez jakiś czas nie będzie mowy o bardzo dokuczliwym mrozie. Potem przyjdą jednak i dni, podczas których temperatura maksymalna wyniesie jedynie -7 st. C.

We wtorek nie zabraknie dostaw świeżego śniegu. Sypać będzie na przeważającym obszarze Polski, głównie w centrum i na południowym-wschodzie kraju. Dodatkowo prognoza pogody mówi o dużym mrozie niemal w całym kraju. Jedynie Podkarpaciu słupki rtęci przekroczą 0 st. C.