prognoza pogody

prognoza pogody

Czeka nas kolejny dzień niżowej, deszczowej aury. Najgorzej będzie w zachodnich województwach, gdzie we znaki dadzą się nie tylko opady, ale też dość niskie temperatury. Mieszkańcy wschodniej Polski mogą liczyć na więcej ciepła i przejaśnienia.

Wysokie temperatury będą nam towarzyszyć już od końca maja. Choć pierwsze kilka dni może być jeszcze chłodne, temperatura będzie regularnie wzrastać. Synoptycy przewidują, że w drugim tygodniu czerwca termometry wskażą od 20 do niemal 30 st. C.

Na najlepszą pogodę mogą dziś liczyć mieszkańcy centralnej i północno-wschodniej Polski. Te obszary opuści deszczowy front, przynosząc opady jedynie na zachodnich krańcach kraju. Jednak od południowego wschodu wkroczy w nasze granice kolejny front, sprowadzający nie tylko przelotne opady, ale też burze.

Polska pozostaje w zasięgu niżów, które w weekend będą odpowiadać za opady na terenie całego kraju. Z deszczem musimy się liczyć zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Wschód kraju pozostanie cieplejszy niż zachód.

Pogodę w Europie kształtują niże. Znad Danii w kierunku państw nadbałtyckich wsuwa się chłodne powietrze, mocne ośrodki niżowe znajdują się także nad Grecją i Islandią. Układy niskiego ciśnienia przynoszą ochłodzenie i deszcze. Wtorkowa pogoda w Europie Zachodniej, Północnej i Środkowej nie zapowiada się obiecująco.

Zachód i południe kraju przez cały dzień będzie pogodny i słoneczny. Z kolei na wschodzie pogodę kształtować będzie ciepły front atmosferyczny. Przyniesie intensywne burze z gradem. W całym kraju będzie ciepło, od 22 do 27 st. C.