prognoza pogody

prognoza pogody

W niedzielę do Polski nieśmiało zawita zima, zapowiadają synoptycy. Biały puch w towarzystwie deszczu pojawi się jedynie w północnej części kraju, zaś w na południu utrzyma się mżawka. Ten dzień nie będzie mroźny - słupki rtęci utrzymają się powyżej zera, wskazując nawet 8 st. C w Rzeszowie.

Sobota będzie na ogół pochmurna i deszczowa. Zwłaszcza w północnej i centralnej części kraju, bo tam przez cały dzień należy spodziewać się opadów. Na południu będzie nieco pogodniej, jednak o poranku pojawią się tam mgły. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą do 10 st. C.

W środę utrudnione warunki do jazdy będą w zachodniej części kraju. Spadnie tam nawet do 8 mm deszczu, drogi staną się śliskie i niebezpieczne. Po wschodniej części kraju będzie się podróżowało komfortowo.

O poranku pogoda utrudni podróżowanie niemal w całym kraju. Bowiem wszędzie mogą pojawić się mgły, a na północnym wschodzie dodatkowo mżawka. Jednak z biegiem czasu będzie się wypogadzać i w ciągu dnia warunki drogowe mają być dobre.

Synoptycy przewidują, że pogoda w najbliższych dniach okaże się raczej zmienna. Wtorek będzie pogodny, zaś w środę w większości kraju pokropi deszcz. Przejaśnienie nastąpi już w czwartek, ale prognoza długoterminowa zakłada, że spodziewać się możemy coraz niższych temperatur. Pod koniec tygodnia na termometrach zobaczymy jedynie 2-6 st. C.