owady

owady

Sposoby na meszki warto znać i stosować na co dzień. Te wyjątkowo dokuczliwe owady mogą bowiem nie tylko powodować przykre dolegliwości, ale w skrajnych przypadkach nawet zagrażać naszemu zdrowiu. Jak uniknąć ukąszenia? I co zrobić, gdy nie uda mu się zapobiec?

Padlińce pospolite to padlinożerne chrząszcze odżywiające się zwłokami dużych kręgowców, w tym ludzi. Pokrywają je wytwarzającą ciepło powłoką, a to zapewnia korzystne środowisko dla rozwoju ich potomstwa - wykazały analizy polskich naukowców. Badacze opisują, w jaki sposób owady te mogą pomagać specjalistom w dokładniejszym określaniu momentu zgonu człowieka.

Urzędnicy z Departamentu Rolnictwa stanu Waszyngton (WSDA) złapali pierwszego szerszenia azjatyckiego, nazywanego też "szerszeniem mordercą". Specjaliści sądzą, że wyłapując szerszenie azjatyckie zdołają zapobiec rozprzestrzenianiu się tego inwazyjnego owada.

29-letnia Tajwanka He, która udała się do szpitala z opuchniętymi oczami, wywołała zdumienie wśród lekarzy. Na początku myśleli, że to infekcja. Pod powieką znaleźli jednak cztery żywe owady z rodziny smuklikowatych, należące do tej samej nadrodziny co pszczoła miodna.