Kosmos

Kosmos

Burza piaskowa w rejonie Morza Czerwonego nie jest czymś nietypowym. Zbiornik o powierzchni kilkuset tysięcy kilometrów kwadratowych z każdej strony otacza pustynia. Jednak niekiedy panujące tam warunki atmosferyczne skutkują burzą, która na zdjęciach wygląda wyjątkowo.

Rakieta nośna Falcon 9 ponownie wylądowała na platformie na Atlantyku. Manewr ten, z coraz większą pulą udanych prób, ma ogromne znaczenie dla przyszłości lotów kosmicznych.

Pojawiło się wiele nowych badań na temat tajemniczych wirów na powierzchni Księżyca. Niektóre sugerują, że być może słabe pole magnetyczne naszego satelity w niektórych miejscach ma bardzo dużą siłę.

Naukowcy odkryli nową, niezwykłą kometę. Choć zmierza do nas z odległych krańców Układu Słonecznego, nie składa się z lodu. Oznacza to, że mogła powstać niedaleko Ziemi, a nawet ze skał, które budują naszą planetę. Co ciekawsze, ta kometa nie ma ogona.

Po odwołaniu w środę pierwszego startu rakiety z rosyjskiego kosmodromu Wostocznyj decyzja o nowym terminie zapadnie w czwartek nad ranem. Prezydent Władimir Putin pozostanie do tego czasu na kosmodromie. Nie jest wykluczone, że start nastąpi w czwartek.