Korea Południowa

Korea Południowa

Waszyngton rozważa kolejne sankcje wobec reżimu Kima

Korea Północna nawet nie zaczęła jeszcze podejmować kroków dotyczących ograniczenia programu zbrojeń nuklearnych, które są niezbędne do rozpoczęcia rozmów z USA - ocenił w poniedziałek amerykański sekretarz stanu John Kerry. Waszyngton rozważa kolejne sankcje.

"Olbrzymie upokorzenie" wywiadu Seulu? Minister Kim Dzong Una prawdopodobnie żyje

Minister obrony Pjongjangu być może żyje, a południowokoreańska Narodowa Służba Bezpieczeństwa (NIS) mogła się pospieszyć z przekazaniem informacji o jego rozstrzelaniu - podaje agencja Reutera, która w ostatnich dniach zajmowała się sprawą rzekomej śmierci Hyon Yong-chola. - Jeżeli NIS się pomyliła to będzie to olbrzymie upokorzenie dla służb wywiadowczych Seulu - mówi jeden z ekspertów ds. północnokoreańskich z Sejong Institute.

Z kamerą w "miejscu, w którym panuje najbardziej napięta sytuacja na Ziemi"

Z reguły widok na strefę zdemilitaryzowaną leżącą wzdłuż 53. równoleżnika na Półwyspie Koreańskim oferują nagrania wykonane z terytorium Korei Południowej. Jeden z reporterów CNN dostał jednak pozwolenie na przyjrzenie się granicy od północnej strony i został oprowadzony po terenie przez oficera północnokoreańskiej armii.

Zamieszki w Seulu po protestach rodzin ofiar katastrofy Sewol

Południowokoreańska policja starła się w sobotę w Seulu z demonstrantami, którzy blokowali dojazd do pałacu prezydenckiego, protestując przeciw niedostatecznej i powolnej reakcji władz po zatonięciu promu Sewol w ub. r. W katastrofie zginęły 304 osoby.

Południowokoreańska ambasada w Libii ostrzelana

Niezidentyfikowani mężczyźni kilkakrotnie ostrzelali w niedzielę z jadącego samochodu ambasadę Korei Południowej w stolicy Libii Trypolisie. Zginęli dwaj libijscy ochroniarze, a jeden został ranny - poinformowało południowokoreańskie MSZ.

Za atak na ambasadora USA grozi mu kara śmierci

Prokuratorzy wystosowali w środę formalny akt oskarżenia wobec obywatela Korei Południowej, który na początku marca zaatakował nożem ambasadora USA w tym kraju. Zarzucają mu usiłowanie morderstwa.

Ile kosztuje obalenie reżimu w Korei Północnej? "Zaledwie 35 funtów"

35 funtów (czyli ok. 190 zł) - tyle ma kosztować obalenie reżimu w Korei Północnej, bo taki właśnie jest koszt urządzenia multimedialnego, które cieszy się ogromną popularnością w tym kraju. To połączenie notebooka z telewizorem, dzięki któremu Koreańczycy z północy mogą oglądać zachodnie produkcje filmowe, czy serwisy informacyjne bez reżimowej propagandy i cenzury.

Na południu żołnierze lądują na plażach, z północy płynie kwieciste oburzenie

7,5 tysiąca żołnierzy wojsk USA i Korei Południowej bierze udział w dużych dorocznych ćwiczeniach Foal Eagle. Przeprowadzono między innymi duże lądowanie na plażach na południe od Seulu. Tradycyjnie ćwiczenia spotykają się z ostrą krytyką Korei Północnej, która widzi w nich próbę zamachu na "północnokoreański system socjalistyczny oparty na poparciu mas".

Pierwszy raz od trzech lat. Pekin, Tokio i Seul przy jednym stole

Ministrowie spraw zagranicznych Japonii, Chin i Korei Południowej spotkali się w sobotę po raz pierwszy od prawie trzech lat, by rozmawiać o poprawie współpracy w regionie i wznowieniu trójstronnych szczytów, które w ostatnich latach nie odbywały się z powodu historycznych i terytorialnych sporów między krajami.

Zaatakował ambasadora USA. Wcześniej odwiedził Koreę Północną siedem razy

Zamachowiec, który okaleczył w czwartek ambasadora USA w Korei Południowej ostrym narzędziem, dostawał wielokrotnie zgodę na wyjazdy do Korei Północnej i był w niej siedem razy - ustaliła południowokoreańska policja badająca motywy ataku 55-latka Kim Ki Dzonga na Marka Lipperta. Na głowę i szyję ambasadora założono łącznie 80 szwów.

Atak na ambasadora USA. Pjongjang: zasłużona kara

Ambasador USA w Korei Południowej Mark Lippert został zaatakowany przez uzbrojonego napastnika. Jak poinformowały południowokoreańskie media, dyplomata odniósł obrażenia głowy i ręki. Jego życie nie jest jednak zagrożone.

Gigantyczny karambol w gęstej mgle. Zabici i ranni

Około 100 samochodów zderzyło się w gęstej mgle na moście niedaleko międzynarodowego lotniska Inczhon pod Seulem. Dwie osoby zginęły, a co najmniej 65 zostało rannych, w tym siedem ciężko. Liczba rannych może jeszcze wzrosnąć - ocenił przedstawiciel lotniskowej straży pożarnej.