kontakt meteo

kontakt meteo

Pogłoski o mojej śmierci są wysoce przesadzone, zdaje się mówić śnieżna zima i przedstawia dowody. Niedziela w wielu miejscach w naszym kraju upłynęła pod znakiem opadów śniegu. Prószyło na południu i w centrum Polski. Zdjęcia nadesłali Reporterzy 24.

Mazury potrafią zniewolić swoim pięknem również zimą. Dobitnym dowodem na poparcie tej tezy są zdjęcia Reportera 24 - gniewka, który uchwycił zaśnieżoną Puszczę Piską otulającą skute lodem brzegi Jeziora Nidzkiego.

Niedzielny poranek pokazał wiele miejsc w Polsce w zupełnie innej szacie. Szron sprawił, że początek dzisiejszego dnia objawił się w srebrnych barwach.

Od kilu dni Polska zmaga się z mgłami. Ograniczona widoczność w godzinach porannych i wieczornych stała się normą. Zdjęcia mglistej aury na bieżąco nadsyłają do nas Reporterzy 24.

Jesień pełnię swoich wdzięków ukazuje w tym roku nad Bałtykiem. Każdego dnia, kiedy dopisuje pogoda, możemy naocznie przekonać się o pięknie tej pory roku. Świadczą o tym zdjęcia Reporterki 24, gosiatomas.

Dynie nie muszą odstraszać swoim wyglądem podczas Halloween. Warzywa mogą stać się doskonałym tworzywem dla artystów. Najlepszym tego przykładem są zdjęcia Reporterki 24.

Malownicze góry nad zakolami Dunajca, lasy, wąwozy i zamki - wyprawa w Pieniny dostarcza całej gamy wrażeń. Jesienne światło i kolory sprawiają, że warto je podziwiać i podczas pieszych wędrówek, i w trakcie spływu rzeką. Dowody znajdziecie na zdjęciach Jagi_.

Liście zmieniające kolor, kasztany lecące z drzew, poranne mgły. To dowody na to, że jesień jest tuż-tuż. Pochodzą one ze zdjęć Reporterów 24, którzy polowali na oznaki tej pory roku w całej Polsce.

Ostanie dni lata można wykorzystać spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Idealnym miejscem do tego wydaje się rezerwat "Niebieskie Źródła" w Tomaszowie Mazowieckim. Z uroków tego niezwykłego miejsca skorzystała Reporteka24 Monika_Szulak.

W weekend wielu łodzian, i nie tylko, uda się nad Zalew Sulejowski. To jedna z największych atrakcji Polski centralnej, a zdjęcia Reporterki 24 agatom są najlepszym dowodem na to, dlaczego tak jest.

Nie wszystkie miejsca w Europie dopadła fala upałów. Każdemu, kto źle znosi wysokie temperatury i tęskni za zimą, polecamy wycieczkę do Norwegii, do Parku Narodowego Hardangervidda. Był tam jeden z Reporterów 24, Gniewko.

Mimo kilkudniowej odwilży, w wielu miejscach utrzymał się prawdziwie zimowy krajobraz. Na Kontakt Meteo spływają nowe, zapierające dech w piersiach zdjęcia pokrytych śniegiem lasów, pól i jezior.

Choć śniegu wypatrywaliśmy już od kilku miesięcy a w wielu miejscach kraju pojawił się już przed kilkoma dniami, to oficjalnie pierwszy dzień zimy przyszedł dopiero dzisiaj. Jak nowa pora roku przywitała się z Polską? Zobaczcie na zdjęciach Reporterów 24.