koniunkcja

koniunkcja

W nocy z soboty na niedzielę mogliśmy oglądać koniunkcję Księżyca i Wenus. Zjawisko było bardzo dobrze widoczne już w godzinach wieczornych. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia z Waszych obserwacji.

W ostatni wieczór października na niebie mogliśmy zaobserwować ciekawe zjawisko astronomiczne - koniunkcję Księżyca z Jowiszem. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Za nami koniunkcja Księżyca i Wenus. W sobotnie popołudnie mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze w tym miesiącu planetarno-księżycowe spotkanie. Prezentowało się wyjątkowo okazale dzięki wyższej pozycji Srebrnego Globu. Zobaczcie zdjęcia Reportera 24.

Za nami koniunkcja Marsa, Saturna i Antares. Reporterzy 24 uwiecznili te ciała niebieskie w towarzystwie Księżyca.

W niedzielę o godz. 5.30 rozpocznie się astronomiczna wiosna. Od tego momentu półkula północna będzie otrzymywała więcej Słońca niż południowa. W tym roku na wiosennym niebie atrakcji nie zabraknie - będzie można podziwiać m.in. rój Lirydów i przejście Merkurego na tle tarczy Słońca.

Czwartkowa noc dostarczyła nam astronomicznych wrażeń. Przed wschodem Słońca mogliśmy zobaczyć na niebie poczwórną koniunkcję - naszego satelitę w pobliżu trzech niezwykle jasnych obiektów. U boku Księżyca znalazły się: Wenus, Mars i Jowisz. Zdjęcia z tego kosmicznego spotkania otrzymaliśmy na Kontakt 24. Zjawisko obejrzymy również z piątku na sobotę. Czekamy na Wasze fotorelacje!

Mieszkańcy okolic Szczecina w nocy z wtorku na środę mieli doskonałą okazję, żeby za jednym razem podziwiać i koniunkcję Wenus i Jowisza oraz obłoki srebrzyste. Sytuację wykorzystał Jarosław Ryplewski z Zachodniopomorskich Łowców Burz. - Nie byłem do tego ani przygotowany, ani tego nie wyczekiwałem - opowiada.