Kanada

Kanada

Uwięzieni w budynku kanadyjskiego parlamentu podczas środowego ataku wykorzystali internet do kontaktu ze światem. M.in. poprzez Twittera informowali swoich bliskich o tym, co się z nimi dzieje. "Mamo u mnie w porządku. Ukrywam się" - napisała jedna z posłanek.

Ogromny rosyjski kontenerowiec z setkami ton oleju napędowegow zbiornikach dryfuje wzdłuż zachodniego wybrzeża Kanady - podały straż przybrzeżna tego kraju. Jednostka nie ma zasilania i jest zdana na porywisty wiatr. W jej kierunku wysłano śmigłowiec, który ma ewakuować rannego kapitana statku. Poza nim na pokładzie przebywa 10 innych Rosjan.

Kanadyjski parlament wyraził we wtorek zgodę na udział sił powietrznych tego kraju w prowadzonych pod dowództwem USA bombardowaniach pozycji Państwa Islamskiego (IS) w Iraku. O zaangażowanie lotnictwa w operację wnioskowała konserwatywna partia premiera Stephena Harpera.

Kanadyjskie myśliwce wezmą udział w atakach powietrznych na siły organizacji Państwo Islamskie (IS) w Iraku - poinformował premier Kanady Stephen Harper. Misja maszyn z liściem klonowym na skrzydłach ma potrwać maksymalnie pół roku.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przemawiając w środę przed połączonymi izbami kanadyjskiego parlamentu wyraził nadzieję, że gdy następnym razem spotka się z premierem Kanady, porozumienie o strefie wolnego handlu między oboma krajami będzie podpisane. W czwartek Poroszenko ma w Waszyngtonie spotkać się z Barackiem Obamą.

W Kanadzie w prowincji Alberta w poniedziałek rano spadł pierwszy śnieg w tym roku. Zima przyszła dużo szybciej niż zwykle. Mokry, topniejący śnieg połamał drzewa i sparaliżował całe miasto.

Rosyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że żaden rosyjski samolot nie przelatywał niebezpiecznie blisko kanadyjskiego okrętu wojennego pływającego po Morzu Czarnym. O takim "prowokacyjnym" incydencie meldował wcześniej minister obrony Kanady.

Zaledwie kilka tygodni temu przegłosowane zostały zmiany zwiększające wymagania dla ubiegających się o kanadyjskie obywatelstwo, a prasa już donosi o nowych planach rządu – tym razem dotyczących zlikwidowania tzw. turystyki urodzeniowej.

W Kanadzie na poboczu drogi można było spotkać nietypowego autostopowicza. Robot o imieniu HitchBOT podróżował ze wschodu na zachód Kanady. Pokonał 6 tys. km przez trzy tygodnie.

Mężczyzna, który niedawno wrócił z Nigerii i wykazuje objawy typowe dla zarażenia wirusem Ebola, trafił na obserwację do szpitala pod Toronto - podały kanadyjskie media. W związku z epidemią śmiercionośnego wirusa w Nigerii obowiązuje stan wyjątkowy.