Kanada

Kanada

Rodzina założyciela firmy farmaceutycznej Apotex dementuje informacje, że śmierć kanadyjskich miliarderów to wynik rozszerzonego samobójstwa. Ciała jednych z najbogatszych Kanadyjczyków - Bernarda "Barry'ego" Shermana i jego żony Honey - znaleziono w piątek w ich luksusowej posiadłości w Toronto.

Kanadyjski premier Justin Trudeau, komentując decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela, poinformował w czwartek w trakcie swojej wizyty w Chinach, że Kanada nie przeniesie swojej izraelskiej ambasady z Tel Awiwu.

Jak wynika z oficjalnych statystyk opublikowanych w czwartek, większość wniosków o azyl składanych w Kanadzie przez Haitańczyków, którzy w ostatnich miesiącach nielegalnie przekroczyli granicę amerykańsko-kanadyjską, jest odrzucana - podała AFP.

Te położone w Kanadzie jeziora przyciągnęły uwagę astronauty z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na zrobionym przez niego zdjęciu Sandy i sąsiadujące z nim akweny intrygują kolorem.

Kanada nałożyła w piątek sankcje na 30 obywateli Rosji, mających jej zdaniem powiązania ze sprawą rosyjskiego prawnika Siergieja Magnitskiego, który był aresztowany pod zarzutem przestępstw podatkowych i zmarł w więzieniu. Wcześniej badał wielką aferę finansową. W odpowiedzi, Moskwa wydała decyzcję o zakazie wjazdu do Rosji kilkudziesięciu Kanadyjczyków.

Prawie 22 procent mieszkańców Kanady to imigranci. To najwyższy odsetek imigrantów od 1921 roku. Najszybciej zaś rośnie populacja rdzennych narodów Kanady - wynika z najnowszych danych kanadyjskiego urzędu statystycznego.