Kanada

Kanada

Kanadyjczycy będą mogli skorzystać z ulg podatkowych za prenumeratę prasy - taki zapis pojawił się w projekcie ustawy budżetowej. To jedno z rozwiązań, którymi rząd Justina Trudeau chce wspomóc media informacyjne.

Wiceprezes chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei, Meng Wanzhou złożyła pozew cywilny przeciw funkcjonariuszom kanadyjskiej służby ochrony granic, policji i rządowi federalnemu. Zarzuca im naruszenie jej konstytucyjnych praw.

Siedmioro dzieci zginęło we wtorek w pożarze domu na przedmieściach Halifaxu, stolicy kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja - poinformowała policja. Według lokalnych mediów w domu mieszkała rodzina syryjskich uchodźców.

Kanadyjski seryjny morderca Bruce McArthur został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności za zamordowanie w latach 2010-2017 ośmiu mężczyzn - ogłoszono w piątek. Mężczyzna, który był ogrodnikiem, ciała swoich ofiar zakopywał pod roślinami w ogrodach, w których pracował.

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 23 odniosły obrażenia, gdy piętrowy autobus wjechał w grupę osób czekających na przystanku w stolicy Kanady, Ottawie - poinformowały w piątek wieczorem (czasu miejscowego) lokalne władze. Przyczyna incydentu nie jest znana, zatrzymano kierowcę autobusu.