Japonia

Japonia

Mieszkają z rodzicami, inwestują w przyjemności. "Single pasożyty"

4,5 miliona Japończyków w wieku 35-54 lat wciąż mieszka z rodzicami - wskazują dane Instytutu Badań i Szkoleń Statystycznych przytoczone przez dziennik "Japan Times". Zjawisko znane jest od 20 lat i nosi nazwę "singli pasożytów", którym to mianem są określane osoby w średnim wieku, bez oszczędności i praw do emerytury.

Zaniżona cena gruntu, darowizna od żony. Premier w tarapatach

Premier Japonii Shinzo Abe jest coraz bardziej krytykowany przez media za powiązania z kontrowersyjną organizacją edukacyjną Moritomo Gakuen z Osaki. W skandal zamieszana jest także jego żona, Akie Abe. Prokuratura bada nieprawidłowości przy sprzedaży państwowego gruntu.

Królewska para na cesarskim bankiecie

Król i królowa Hiszpanii pojawili na uroczystej kolacji w Pałacu Cesarskim w Tokio. W środę cesarz Akihito i cesarzowa Michiko wydali na cześć królowej Letycji i króla Filipa VI przyjęcie na 150 osób. W czasie toastu król Hiszpanii oświadczył, że jego kraj oraz Japonia podzielają te same cele w kwestii "obrony międzynarodowego pokoju i porządku". Hiszpańska para królewska jest w Japonii z czterodniową wizytą.

Ambasador wraca po długiej przerwie. Poszło o pomnik

Ambasador Japonii wraca do Seulu po 85 dniach impasu dyplomatycznego. Na początku stycznia został odwołany do kraju w wyniku kontrowersji, jakie wywołał pomnik ustawiony przed jednym z konsulatów. Upamiętnia on kobiety wykorzystywane przez japońską armię podczas II wojny światowej.

Jego imiennik atakował Pearl Harbor. Nowy wielki okręt we flocie Japonii

W japońskiej bazie morskiej Jokohama do służby przyjęto nowy wielki okręt - niszczyciel śmigłowcowy Kaga. To druga jednostka typu Izumo i razem z bliźniakiem są największymi zbudowanymi w Japonii po II wojnie światowej. Okręt dostał historyczną nazwę. Niegdyś nosił ją lotniskowiec, który brał udział w szeregu ważnych akcji w wojnie na Pacyfiku.

Spotkanie "dwa plus dwa" w Tokio

W Tokio rozpoczęły się rozmowy ministrów spraw zagranicznych i obrony Rosji i Japonii. Poświęcone są głównie bezpieczeństwu rejonu Dalekiego Wschodu i sporu wokół archipelagu wysp Kuryli Południowych, nazywanych w Japonii Terytoriami Północnymi.

Izumo ma straszyć. Największy pokaz siły od wojny na Pacyfiku

Rząd w Tokio nakazał swojej flocie wykonanie niewidzianego od prawie wieku pokazu siły - podaje agencja Reutera. Największy japoński okręt - Izumo - ma wyruszyć w długi rejs, którego nie można zinterpretować inaczej niż jako wyzwanie rzucone pod adresem Chin. Okręt ma spędzić na morzu trzy miesiące, krążąc między innymi po wodach, które Pekin uznaje za swoje.