Iran

Iran

Setki tysięcy ludzi zebrały się we wtorek na ulicach Teheranu, aby świętować 35. rocznicę rewolucji islamskiej, która doprowadziła do obalenia szacha Iranu Mohammada Rezy Pahlawiego i zaprowadzenia rządów radykalnych szyitów.

Iran przeprowadził udaną próbę dwóch pocisków rodzimej produkcji - poinformował minister obrony gen. Husajn Dehgan. Jeden z pocisków to rakieta balistyczna dalekiego zasięgu, która ma ponoć możliwość unikania radarów.

Około 770 irańskich dziennikarzy zwróciło się w liście otwartym do prezydenta Hasana Rowhaniego o interwencję w sprawie wznowienia działalności stowarzyszenia dziennikarzy rozwiązanego w 2009 roku. Apel opublikował w poniedziałek reformatorski dziennik "Etemad".

Ambitne projekty wydobycia ropy i gazu oraz potrzeba wyeliminowania opóźnień w dostawach tego surowca były przedmiotem ożywionej dyskusji w panelach oraz kuluarach Światowego Forum Ekonomicznego w alpejskim kurorcie w Davos. Tymczasem Iran, którego prezydet Hasan Rowhani jest jednym z gości spotkania, kolejny miesiąc zwiększa eksport ropy.