Izzat Ibrahim Al-Duri, najwyższy rangą funkcjonariusz byłego reżimu Saddama Husajna pozostający na wolności, przekazał w nagraniu wideo poparcie uczestnikom antyrządowych demonstracji w Iraku, które przetaczają się głównie przez sunnickie regiony kraju.
Były republikański senator Chuck Hagel jest kandydatem prezydenta Baracka Obamy na nowego ministra obrony USA. Biały Dom może ogłosić tę nominację już w poniedziałek - podał w sobotę dziennik "Los Angeles Times".
Co najmniej 10 osób zginęło, a 46 zostało rannych w serii eksplozji, do których doszło w poniedziałek w kilku miastach w Iraku - poinformowała agencja Reutera, powołując się na policję. Agencja AFP pisze o 12 zabitych, w tym trzech policjantach.
Założyciel portalu Wikileaks Julian Assange w przemówieniu z balkonu ambasady Ekwadoru w Londynie zapowiedział w czwartek opublikowanie w 2013 roku miliona nowych dokumentów dotyczących "wszystkich państw świata". - Nie dam się zastraszyć i będę kontynuował pracę - powiedział Assange.
Założyciel demaskatorskiego portalu WikiLeaks Julian Assange w wywiadzie dla australijskich mediów potwierdził, że będzie się ubiegał o mandat australijskiego senatora w wyborach w 2013 roku z ramienia partii, którą chce utworzyć na początku przyszłego roku.
Rosja chwilowo straciła możliwość wczesnego ostrzegania przed atakiem rakietowym z południa. Z dniem dziewiątego grudnia wyłączono dużą poradziecką stację radiolokacjną w azerbejdżańskim Gabali. Rosja nie chciała zgodzić się na płacenie za jej dzierżawę władzom Azerbejdżanu kilkadziesiąt razy większych sum niż dotychczas.
Potężna burza piaskowa przeszła we wtorek przez Bagdad. Unoszący się w powietrzu duszący pył atakował oskrzela i płuca. Dziesiątki Irakijczyków trafiły na oddziały intensywnej terapii.
Po krajach Afryki Północnej burze piaskowe dają się we znaki także na Półwyspie Arabskim. W czwartek chmury pyłu nawiedziły Irak. Mieszkańcy Bagdadu mówią, że to najgorsza burza od lat. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z problemami oddechowymi.
Weekend, zarówno w Kuwejcie, jak i w Iraku, upłynął pod znakiem burz piaskowych. Choć pył unosi się wszędzie, nie wszystkim jednakowo utrudnia życie. Najmocniej za jego sprawą cierpią obywatele Iraku, którzy dosłownie nie mają czym oddychać.
Starożytne rękopisy arabskie mogą dostarczyć współczesnym badaczom cennych informacji o klimacie panującym na ziemi tysiąc lat temu i pomóc poznać zasady rządzące zmianami klimatycznymi - donoszą hiszpańscy naukowcy.