huragan

huragan

Gonzalo nadal zagraża mieszkańcom Europy

Gonzalo nie ustaje. Po Wielkiej Brytanii żywioł powoduje szkody i zakłócenia w ruchu m.in. w Szwajcarii i Czechach. Meteorolodzy odnotowują silny wiatr dochodzący do 185 km/h. Pojawił się również w Holandii.

Gonzalo w Wielkiej Brytanii. Jedna osoba nie żyje, sparaliżowane lotniska

Gonzalo, a raczej pozostałości po nim, daje się we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii. Pomimo że żywioł nie ma już statusu huraganu, to silny wiatr sparaliżował m.in. lotnisko Heathrow. Gonzalo jest również przyczyną zakłóceń na drogach. Na skutek związanego z żywiołem załamania pogody jedna osoba nie żyje.

Najpierw Bermudy teraz Wyspy Brytyjskie? Gonzalo da się we znaki Europejczykom

Kilka dni temu huragan Gonzalo uderzył w Bermudy i spowodował tam wiele szkód. Teraz nadciąga nad Europę. Co prawda nie jest już huraganem ani nawet burzą tropikalną, to jednak może spowodować chaos m.in. na Wyspach Brytyjskich. Meteorolodzy ostrzegają przez intensywnymi opadami deszczu, silnym wiatrem, spadkiem temperatury, a nawet pierwszymi znaczącymi opadami śniegu.

Stan wyjątkowy na Hawajach. Winny huragan Ana

Cyklon tropikalny, szalejący w pobliżu Hawajów, został zaklasyfikowany w piątek jako huragan pierwszej kategorii. Teraz mieszkańcy wysp szykują się na nadejście żywiołu. Władze ogłosiły stan wyjątkowy.

Groźny żywioł dwa razy z rzędu. Meksyk otrzymuje pomoc humanitarną

W Meksyku trwa akcja niesienia pomocy humanitarnej po przejściu dwóch huraganów. Odile i Polo spowodowały wiele strat w pacyficznym pasie wybrzeża tego kraju. Na dodatek za kilka dni ma uderzyć kolejna burza tropikalna. Nie tylko ten region zmaga się z żywiołem. Ulewne deszcze spowodowały podtopienia w północno-wschodniej części Meksyku.

Meksyk szykuje się na uderzenie Polo. Ewakuacja 18 tysięcy turystów

Meksyk przygotowuje się na nadejście burzy tropikalnej. Mieszkańcy zabezpieczają swoje domy i magazynują zapasy wody pitnej. Natomiast rząd wysłał 8 tys. żołnierzy i policjantów, by zabezpieczali budynki przed grabieżą. W obawie o życie turystów, ewakuowano 18 tys. osób.

Po świętych, politykach i byłych żonach synoptyków. Skąd huragany mają imię?

Każdego roku na wodach Atlantyku i Pacyfiku rodzi się średnio kilka huraganów. Niektóre sieją spustoszenie, inne przechodzą niezauważone. Żeby je rozróżnić, trzeba nadawać im konkretne imiona. Dlatego nie raz można usłyszeć o Ricie, która sunie na Teksas, czy Norbercie, który uderzył w Meksyk. Jak się jednak okazuje, takie imiona to wcale nie przypadek.

Nad Wielką Brytanią były huragan Bertha. Ulewne deszcze zalały duże obszary

Ulewne deszcze, które są następstwem byłego huraganu Bertha, spowodowały powodzie w części Wielkiej Brytanii. W niedziele osłabiony już żywioł uderzył w Wybrzeże Kornwalii. Met Office wydało 13 alarmów powodziowych. Południowo-zachodnia Anglia, Walia, wschodnia Irlandia i Irlandia Północna odczuwają skutki załamania pogody.

Huragany docierają nad Hawaje

Hawaje od czwartku przygotowują się na uderzenia huraganów znad Pacyfiku. Iselle już uderzył powodując silne porywy wiatru, intensywne opady deszczu i sztormowe fale. Za nim nadciąga kolejny huragan - Julio. Przed mieszkańcami wysp czekają trudne dni z groźnym żywiołem.