Gwiazda Śmierci

Gwiazda Śmierci

Nie 25 tys. a 100 tys. podpisów pod petycją będą musieli od teraz zebrać Amerykanie, by oficjalnie odpowiedział na nią Biały Dom. Administracja Obamy wprowadziła te zmiany m.in. po tym, jak musiała odpowiadać na apel o budowę Gwiazdy Śmierci.

Myszka Miki po ciemnej stronie mocy - komentują internauci. Disney kupił prawa do ekranizacji ciągu dalszego "Gwiezdnych Wojen". Kolejne epizody kosmicznej sagi do zobaczenia najwcześniej w 2015 roku. Lord Vader w wersji animowanej raczej nam nie grozi. Choć fanów na pewno nie będzie łatwo zadowolić.

Bob Anderson - szermierz, były olimpijczyk - który podczas scen walki wcielał się w postać Dartha Vadera, bohatera "Gwiezdnych Wojen", nie żyje. Zmarł w wieku 89 lat - poinformowała Brytyjska Akademia Szermierki.

W stolicy Azerbejdżanu, Baku, na dwóch sąsiadujących ze sobą półwyspach budowane są hotele rodem z kosmosu. Jeden wygląda jak wystający z ziemi półksiężyc, a drugi przypomina postawiony na krawędzi... pączek z dziurką. Nadmorski teren oddzielający budynki zostanie nazwany Zatoką Pełni Księżyca.