dorota gardias

dorota gardias

Pracują w jednym programie, ale rzadko kiedy mają szansę spotkać się jednocześnie. Prezenterki TVN Meteo Active wzięły udział we wspólnej sesji, a na backstage'u opowiadały, jak bardzo są "active" w życiu prywatnym.

- Prowadzę prognozę pogody, a Tomasz Zubilewicz obok mnie udaje zwierzątko. Już nawet nie powiem jakie to było zwierzątko. Oczywiście on nie był na wizji, ale ja to kątem oka widziałam. Tomasz Zubilewicz mnie ugotował - przyznała na antenie Dzień Dobry TVN Dorota Gardias, która wraz z Maciejem Dolegą i Tomaszem Zubilewiczem była gościem w sobotnim wydaniu programu.

Kolejne efekty intensywnych opadów deszczu, a nawet gradu przypomina Dorota Gardias w ostatnim odcinku "Meteo Maniaka". Podsumowuje także inne ważne wydarzenia pogodowe ubiegłego tygodnia. Obejrzyj magazyn w portalu TVN Meteo!

W tym tygodniu w Polsce dominowały intensywne opadu deszczu i burze, więc tym właśnie zjawiskom i ich skutkom poświęcony jest odcinek. Przyglądamy się też kolejnej partii chmur, a w szczególności obłokom o nazwie Cumulonimbus mammatus, czyli kłębiastym chmurom deszczowym z wymionami.

W ostatnich dniach nad Polską niebo bardzo zachmurzone. Warto się na chwilę zatrzymać i trochę się tym chmurom poprzyglądać. Moje ulubione to Cumulus humilis, czyli chmury ładnej, wyżowej pogody. To piękne białe obłoczki na soczyście niebieskim niebie. Ale codziennie widujemy inne bardzo ciekawe w swej budowie chmury, chmury burzowe czyli Cumulonimbus calvus (łac. łysy) i capillatus (łac. owłosiony - z kowadłem).