burza

burza

Nad Polską występują wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa w kraju.

Grzmi nad zachodnią i północno-zachodnią Polską. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa w kraju.

W wielu regionach prognozowany jest dalszy wzrost poziomów wody w rzekach. Gwałtownie podniósł się stan wody w rzece Kuroch w województwie wielkopolskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty hydrologiczne trzeciego stopnia. W części regionów obowiązują alarmy przeciwpowodziowe.

Od kilku dni w Budapeszcie pada deszcz i wieje porywisty wiatr. Nad oddalonym o około 130 kilometrów od stolicy Węgier jeziorem Balaton - "węgierskim morzem" - w niedzielę przetoczyła się burza.

Cztery osoby zostały ranne w środę po uderzeniu pioruna w ateński Akropol. Ministerstwo Kultury zapewniło, że Partenon ani żaden inny zabytek znajdujący się na wzgórzu nie został uszkodzony.

W ostatnich dniach ulewy nękały Dubaj, miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sobotę spadło tam blisko 87 litrów wody na metr kwadratowy, a nad potężnymi wieżowcami szalała burza.