Brazylia

Brazylia

Ebola w Brazylii? Pacjent w szpitalu, a 25 osób mających z nim kontakt puszczono do domu

Brazylijskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek, że wieczór wcześniej do szpitala został przyjęty pacjent z wysoką gorączką twierdzący, że ma objawy eboli. Kilka tygodni wcześniej wrócił z Afryki Zachodniej, gdzie szaleje epidemia. 25 zidentyfikowanych osób, które miały z nim kontakt lekarze postanowili mimo to wypuścić do domów. Stwierdzili, że będą tych ludzi "monitorowali" przez 21 dni, a więc tyle, ile ebola może się maksymalnie rozwijać w ludzkim organizmie. Ale poza szpitalem.

Koniec Dilmy Rousseff? Pierwszy raz wyprzedził ją Aecio Neves

Aecio Neves z Partii Socjaldemokracji Brazylijskiej (PSDB) wyprzedził o 2 pkt. procentowe prezydent Brazylii Dilmę Rousseff - wynika z dwóch opublikowanych w czwartek sondaży. Druga tura wyborów prezydenckich w Brazylii odbędzie się 26 października.

Socjaldemokrata pokrzyżował szyki Rousseff. Będzie druga tura

Prezydent Dilmie Rousseff nie udało się zdobyć ponad połowy głosów w niedzielnych wyborach prezydenckich w Brazylii, więc w drugiej turze zmierzy się z Aecio Nevesem. Według oficjalnych, choć niepełnych wyników, Rousseff otrzymała około 41 proc. głosów, a Neves zdobył ich ok. 34 proc.

Brazylia wybiera prezydenta. Rousseff na czele sondaży

Zwolenniczka ograniczenia roli państwa w gospodarce Marina Silva, dotąd główna rywalka umiarkowanie lewicowej faworytki, prezydent Brazylii Dilmy Rousseff, spadła w sondażach przed wyborami prezydenckim. Jej miejsce zajął socjaldemokrata Aecio Neves.

Mundial nie pomógł. Brazylijska gospodarka w recesji

O 0,6 proc. skurczyła się brazylijska gospodarka w pierwszej połowie roku. To zdecydowanie gorzej niż spodziewali się analitycy, którzy prognozowali spadek o 0,2 proc. Okazuje się, że przed recesją nie uchronił Brazilii nawet mundial.

Charyzmatyczna i kontrowersyjna. Czy Marina Silva wywróci brazylijską scenę polityczną do góry nogami?

Brazylia wciąż nie może się otrząsnąć z szoku po tragicznej śmierci Eduardo Camposa - jednego z głównych kandydatów w tegorocznym wyścigu prezydenckim. Brazylijska Partia Socjalistyczna, z której startował Campos, będzie musiała wyznaczyć jego następcę. A raczej następczynię. Wszystko wskazuje bowiem, że to miejsce zajmie Marina Silva. Jej kandydatura może poważnie namieszać na brazylijskiej scenie politycznej.

Rozbił się samolot z kandydatem na prezydenta Brazylii. Eduardo Campos nie żyje

Prywatny samolot z kandydatem na prezydenta Brazylii Eduardo Camposem rozbił się w środę w mieście Santos - poinformowało agencję Reutera źródło w sztabie wyborczym partii Camposa. Kilkadziesiąt minut później BBC potwierdziło, po rozmowach z członkami partii Camposa, że ten zginął. Według straży pożarnej z katastrofy nie ocalał nikt z 7-osobowej załogi.

Brazylia zyskała wizerunkowo, ale nie gospodarczo

Brazylia zyskała wizerunkowo na mundialu, a sukces organizacji mistrzostw - mimo początkowych protestów na bezprecedensową skalę - przyczynił się do wzrostu notowań prezydent Dilmy Rousseff, która najprawdopodobniej wygra październikowe wybory - ocenia analityk PISM Kinga Brudzińska.

Ulewy na południu Brazylii wymusiły ewakuację ponad 50 tys. ludzi

Obfite ulewy na południu Brazylii doprowadziły do wystąpienia rozległych i katastrofalnych powodzi. W sumie zalanych jest przeszło kilkadziesiąt miast na terenie dwóch stanów. Według informacji obrony cywilnej ponad 50 tys. ludzi musiało porzucić swoje domy i ratować się ucieczką.

Prostytucja i narkotyki a rozwój kraju. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Portugalia, Wielka Brytania, Hiszpania, Estonia, Włochy, Finlandia, Szwecja, Słowenia, Austria - te państwa od 2015 roku będą prostytucję i obrót narkotykami wliczać do PKB. W Polsce też tak będzie, ale później. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy z czym to się wiąże i po co europejskie państwa zdecydowały się na taki krok. Będziemy też śledzić najnowsze wydarzenia z ulic brazylijskich miast.