Brazylia

Brazylia

Stan zdrowia prezydenta Jaira Bolsonaro, który przed 10 dniami przeszedł operację podbrzusza w związku z powikłaniami po wrześniowym ataku nożownika, poprawia się. Nie ma gorączki i czuje się lepiej - podali lekarze ze szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo. Ustąpiły również dolegliwości płucne, a wyniki laboratoryjne są coraz lepsze - zaznaczono w komunikacie.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, który przed tygodniem przeszedł operację jamy brzusznej, prawdopodobnie nie wyjdzie w tym tygodniu ze szpitala, tak jak planowano. Powodem są powikłania pooperacyjne, z powodu których brazylijski prezydent przebywa na oddziale terapii półintensywnej.

Do 121 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po przerwaniu tamy w kopalni rudy żelaza Corrego do Feijao w stanie Minas Gerais w Brazylii - poinformowały w sobotę służby ratownicze. Do tej pory zidentyfikowano 93 zabitych. 226 osób uważa się za zaginione.

Kiedy lawina szlamu i błota po przerwaniu tamy zalała okolice brazylijskiej miejscowości Brumadinho, rozpoczęła się dramatyczna akcja ratunkowa. Walkę o uratowanie młodej kobiety widać na filmie, który udostępniła w czwartek agencja Reutera. Ranną przetransportowano do szpitala śmigłowcem. Najnowszy bilans mówi, że w katastrofie zginęło co najmniej 99 osób, a 259 uważa się za zaginione.

Do 99 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych przerwania tamy w kopalni rudy żelaza Corrego do Feijao w stanie Minas Gerais w Brazylii - poinformowały w środę służby ratownicze. Do tej pory zidentyfikowano 57 zabitych. 259 osób jest uważanych za zaginione.

Prawie cztery tysiące tam w Brazylii, czyli około jednej piątej wszystkich znajdujących się w tym kraju, jest w takim stanie, że istnieje wysokie ryzyko bądź potencjalne ryzyko katastrofy - oświadczył we wtorek brazylijski minister rozwoju regionalnego Gustavo Canuto.

Do 84 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych po przerwaniu tamy w kopalni rudy żelaza Corrego do Feijao w stanie Minas Gerais w Brazylii - podały służby ratownicze we wtorek. Do tej pory udało się zidentyfikować 48 zabitych. 276 osób jest uważanych za zaginione.

Kiedy doszło do zniszczenia tamy w brazylijskim stanie Minas Gerais, trwała akurat pora obiadowa. Wielu górników z miejscowej kopalni przebywało właśnie na stołówce, która została całkowicie zalana przez falę błota. To oni stanowią największą grupę wśród zaginionych. Lawina pochłonęła wiele istnień ludzkich, domów, samochodów. Nadzieja na odnalezienie żywych z każdą chwilą maleje.

Jair Bolsonaro, skrajnie prawicowy prezydent Brazylii, podpisał we wtorek dekret, który tymczasowo znosi część restrykcji dotyczących kupowania broni. Jak komentuje Reuters, to pierwszy krok do realizacji obietnicy wyborczej dotyczącej zniesienia ograniczeń w zakresie posiadania broni.

Brazylijska minister rolnictwa oskarżyła swoją rodaczkę Gisele Bündchen o psucie wizerunku kraju na arenie międzynarodowej. Supermodelka, od lat zaangażowana w ochronę środowiska naturalnego, wielokrotnie krytykowała władze Brazylii za niedostateczne działania w tym zakresie.